سرخط خبرها:
کد خبر: 1018635 A

فرمانده انتظامی خراسان رضوی خبر داد:

فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری ۲۱ اخلالگر نظام ارزی در بازار طلا و ارز در مشهد خبر داد.

به گزارش ایلنا، فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: با دستگیری این افراد، حساب ۳۱ نفر هم در این رابطه مسدود شد.

سردار محمدکاظم تقوی افزود: افرادی خاص از جمله اتباع بیگانه در بازار طلا و ارز مشهد با تشکیل اتاق‌های مجازی در شبکه‌های تلگرام، واتساپ و دیگر شبکه‌های اجتماعی اقدام به معاملات غیرقانونی فردایی (خرید و فروش طلای کاغذی) و ارز می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه اینگونه معاملات باعث ایجاد نوسانات شدید قیمتی در نظام اقتصادی کشور از جمله در بحث و طلا و ارز شده بود، مراتب در دستور کار کاراگاهان پلیس امنیت اقتصادی خراسان رضوی قرار گرفت.

سردار  تقوی تصریح کرد: ابتدا اتاق‌های معاملاتی فردایی طلا و ارز که در فضای مجازی به صورت غیرقانونی، غیرواقعی و صوری؛ اقدام به خرید و فروش طلای آبشده و قاچاق ارز می‌کردند، مورد رصد و پایش قرار گرفت و مشخص شد برخی از این افراد که از صنف بنکداران طلا و یا صراف هستند در یکی از مجتمع‌های تجاری مشهد فعالیت داشتند.

وی گفت: در اصلی‌ترین پرونده یک شاکی ۴۷میلیارد تومان و دومین مالباخته ۴۵۰۰گرم طلا از دست داده است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با بیان اینکه در ابتدا یک طلا فروش و یک نفر تبعه کشور بیگانه دستگیر شدند افزود: در ادامه، حساب ۳۱نفر از مرتبطین با موضوع با ده میلیارد تومان موجودی مسدود شد و در بررسی تراکنش حساب‌ها از ابتدای سال تاکنون هزار میلیارد تومان فعالیت مالی که عمدتا مربوط به معاملات فردایی طلا و ارز است، کشف شد.

وی گفت: دستگیری ۲۰نفر، پلمب یک باب طلافروشی، توقیف ۱۱هزار و ۴۴۰گرم طلا و کشف حدود هزار میلیارد تومان فعالیت مالی مشکوک، از جمله این اقدامات است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: در تحقیقات انجام شده از برخی متهمان مشخص شد ریشه برخی وجوهِ مسدود شده هیچ ارتباطی به معاملات طلا ندارد و این افراد صرفا در امر خرید و فروش ارز که خارج از نظام بانکی و صرافی‌های مجاز است، فعال هستند.

ارز خراسان رضوی مشهد طلا نظام ارزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر