کد خبر: 1018563 A

جانشین ستاد مقابله با کرونا استان:

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین گفت: به جز شهرستان تاکستان که در وضعیت نارنجی قرار دارد، سایر شهرستان های استان قزوین در وضعیت زرد هستند و محدودیت های کرونایی از ۱۳ لغایت ۱۹ دی ماه بر اساس وضعیت رنگ بندی جدید اعمال خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی اظهار کرد: در شهرستان‌های با وضعیت رنگ بندی زرد، فعالیت مراکز تجاری، بازرگانی و خدماتی شامل گروه‌های یک ، دو و سه در طی هفته آتی مجاز و فعالیت گروه چهار همچنان ممنوع است.

جانشین ستاد مقابله با کرونا استان یاداور شد : فعالیت های تجاری ، بازرگانی و خدماتی در شهرستان تاکستان با وضعیت رنگ بندی نارنجی صرفا برای گروه‌های شغلی یک و دو مجاز بوده و گروه‌های سه و چهار حق فعالیت در طی هفته آتی را نخواهند داشت.

حبیبی افزود: فعالیت های آموزشی در تمامی  شهرستانهای استان بصورت غیر حضوری و مجازی بوده و تمامی این مراکز تعطیل خواهند بود .

به گفته وی خودروهای با پلاک شخصی ۷۹  و ۸۹ بعنوان خودروی بومی استان قزوین محسوب شده و تردد این خودروها در سطح استان بلا مانع است.

معاون سیاسی استاندار ادامه داد: ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی در شهرستان تاکستان با رنگ‌بندی نارنجی ، به داخل شهر ممنوع است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان قزوین یادآور شد: تردد ساکنان شهر تاکستان با خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی صرفا در داخل شهر امکان پذیر بوده و در صورت خروج از شهر و قصد بازگشت مجدد به داخل شهر با محدودیت و اعمال قانون همراه است.

 وی افزود: با توجه به تاثیر مثبت اعمال قانون منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در کاهش شیوع و ابتلاء به کرونا و بر اساس اختیارات واگذار شده به استانداران سراسر کشور ، قانون منع تردد شبانه در ساعات ذکر شده در تمامی شهر های استان همچنان به قوت خود باقی بوده و در هفته ی آینده نیز اعمال خواهد شد.

حبیبی بیان کرد: در وضعیت زرد، کارکنان ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری با ۱۰۰ درصد ظرفیت در محل کار حاضر خواهند شد  و در سایر ادارات شهر، ارائه خدمات با حضور ۲/۳( دو سوم ) کارکنان انجام خواهد شد.

به گفته وی در میان شهرستان ها و شهرهای استان، شهرستان تاکستان و شهر اقبالیه، نیاز به همکاری بیشتر مردم و نظارت وکنترل تیم های مراقبتی دارند.

استان قزوین دی ماه قانون معاون سیاسی اعمال قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر