کد خبر: 1018547 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

دبیر اجرایی خانه کارگر استان البرز با انتقاد از بخشنامه اخیر سازمان تامین اجتماعی بیمه کارگران ساختمان، گفت: بهره مندی همه اقشار جامعه از مزایای بیمه اجتماعی، حق همگانی بوده و دولت موظف است همه مساعی خویش را برای تحقق این اصل به کار گیرد.

فرشاد اوجانی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، ضمن اشاره به طرح بیمه کارگران ساختمانی، اظهار داشت:کارگران ساختمانی از جمله اقشار آسیب پذیر و فراموش شده جامعه هستند که با تصویب قانون بیمه کارگران ساختمانی در  سال های اخیر،همه امیدشان به بهره مندی از مزایای بیمه تامین اجتماعی است.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان البرز افزود: این بیمه شامل ۲٠درصد حق سهم بیمه  که از محل ساخت و ساز، پرداخت می شود، ۳ درصد از سوی دولت و ۷ درصد دیگر را بیمه شده پرداخت می‌کند.

اوجانی تصریح کرد: در شرایط کنونی، عدم تخصیص سهمیه جدید به متقاضیانی که سال‌ها در صف انتظار بیمه هستند،  جای تامل داشته و مورد انتقاد تشکل های صنفی کارگری قرار گرفته ،حال آنکه بخشنامه اخیر مدیرکل، نام نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین احتماعی به تاریخ پنجم آبان ماه مبنی بر وقفه سه ماهه در بیمه پردازی،  پیش زمینه مختومه شدن قرارداد بیمه‌ای کارگران ساختمانی شده است.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان البرز گفت:برابر با اصل ۲۹ قانون اساسی بهره‌مندی همه اقشار جامعه از مزایای بیمه اجتماعی، حق همگانی بوده و دولت موظف است همه مساعی خویش را برای تحقق این اصل به کار گیرد.

اوجانی در پایان خاطرنشان کرد: در کشورمان ۴۶ درصد از حوادث، مربوط به صنعت ساختمان است، لذا شایسته نیست چنانچه کارگری بنا به هر دلیلی وقفه کوتاه مدتی در بیمه پردازی داشته است، برای همیشه از مزایای بیمه تامین اجتماعی محروم شود.

 

دبیر اجرایی خانه کارگر البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر