کد خبر: 1018457 A

معاون رئیس‌جمهور خبر داد:

معاون رئیس جمهور در چالوس گفت: قطعه دوم آزادراه تهران- شمال تا پایان دولت به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش ایلنا، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در بازدید از قطعه ۲ آزادراه تهران - شمال گفت: روند احداث قطعه دوم آزادراه تهران - شمال ۳۸ درصد پیشرفت دارد و تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدباقر نوبخت با بیان اینکه ساخت این طرح در مقایسه با بازدید ماه تیر از سرعت خوبی برخوردار است، افزود: برای تکمیل این طرح حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی گفت: تونل البرز که بیش از ۶ کیلومتر طول آن است بزرگترین تونل منطقه آزادراه تهران- شمال است که ۵ کیلومتر راه را کوتاه می‌کند.

معاون رئیس جمهور افزود: قطعه اول ۶۰ کیلومتر مسیر تهران - شمال را کاهش داده است و مردم استقبال خوبی از این طرح داشتند.

نوبخت با بیان اینکه بزرگترین تونل مسیر که هم اکنون بازدید کردیم در حال اتمام است گفت: شرایط همکاری دولت و بنیاد مستضعفان تاکنون بسیار خوب بوده است.

وی گفت: ۳۴۰۰ میلیارد تومان تا پایان امسال برای تکمیل قطعه دوم سرمایه گذاری می‌شود تا بتوانیم پایان دولت دوازدهم شاهد بهره برداری آن باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه فقط ۴۷کیلومتر از قطعه دوم آزادراه تهران شمال باقی مانده است، گفت: برای قطعه دوم آزادراه تهران شمال ۲هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود که تاکنون ۱۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شد، اما با توجه به تورم مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان به ۳هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت که با همکاری خوب دولت و بنیاد پروژه توقف نمی‌شود و فعالیت ادامه دارد.

نوبخت افزود: امروز همزمان با سالگرد شهادت سردار سلیمانی از طرح بازدید کردیم تا به دشمنان ایران اسلامی بگوییم راه سردار سلیمانی ادامه دارد و به کوری چشم دشمنان ایران اسلامی توسعه عمرانی در کشور رو به افزایش است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: خوشحالیم این پیام را به دشمنان ایران اسلامی بدهیم علیرغم تحریم ها، اما تمام طرح‌های عمرانی ما در حال افزایش است.

وی گفت: راه حاج قاسم سلیمانی ادامه دارد و راه سازندگی در کشور در هیچ شرایطی تعطیل نمی‌شود.

ایران اسلامی دولت رئیس جمهور سازمان برنامه و بودجه معاون رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر