کد خبر: 1018377 A

به منظور افتتاح چند طرح تولیدی و صنعتی؛

وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور افتتاح چند طرح صنعتی و دیدار با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی بعد از ظهر امروز به آذربایجان شرقی سفر می‌کند.

به گزارش ایلنا، بازدید از چند واحد صنعتی از جمله مجموعه صنعتی تراکتورسازی، شهرک صنعتی - تخصصی شیشه، مجموعه صنایع سهند جام و مجموعه فولاد صائب عجبشیر از دیگر برنامه های وزیر صنعت، معدن و تجارت در روزهای جمعه و شنبه خواهد بود.

علیرضا رزم حسینی در این بازدیدها، از نزدیک در جریان مهمترین مسائل روند تولید و مشکلات واحدهای صنعتی قرار خواهد گرفت و در جلسه با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز و مجمع نمایندگان استان، مهمترین مسائل پیش روی حوزه صنعت، معدن و تجارت استان را بررسی خواهد کرد.

 بهره برداری از واحد فولادی آذر حدید، کلنگ‌زنی طرح توسعه فولاد شاهین، افتتاح واحد صنعتی فرآوری کشمش در شهرستان بناب و افتتاح خطوط تولید جدید صنایع غذایی شیرین عسل (واحد شماره دو) در شبستر از دیگر برنامه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت در این سفر خواهد بود.

 آذربایجان شرقی ۴ هزار واحد صنعتی فعال را با اشتغال مستقیم ۱۲۰ هزار نفر و با حجم سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومان در خود جای داده است و از لحاظ تعداد رتبه ۵ و از نظر حجم سرمایه گذاری رتبه هشت کشور را دارد.

۹۰ در صد فعالیت بخش صنعت آذربایجان شرقی با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام گرفته است و در این زمینه به عنوان استان شاخص در کشور محسوب می شود .

این استان رتبه نخست ذخایر معدنی را با حدود ۸/۵ میلیارد تن در کشور به خود اختصاص داده است و در بخش امور بازرگانی و توسعه تجارت هم سالانه صادرات ۳ میلیارد دلاری به بیش از ۱۰۰ کشور دنیا دارد.

آذربایجان شرقی شاخص صنایع غذایی صنعت معدن و تجارت فعالان اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر