کد خبر: 1018192 A

سخنگوی ستاد کرونا سمنان خبر داد:

سخنگوی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا گفت : سمنان در وضعیت کرونایی نارنجی و هفت شهرستان دیگر استان در وضعیت رنگ بندی زرد است.

به گزارش ایلنا از سمنان ، حبیب الله خجسته پور سخنگو و جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا دراستان سمنان با اعلام آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی و چگونگی اعمال محدودیت ها در هفته ی آتی گفت : با توجه به رنگ بندی اعلام شده توسط ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا به جز شهرستان سمنان که در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد سایر شهرستان های استان در وضعیت رنگ بندی زرد بوده و محدودیت های کرونایی از ۱۳ دی ماه لغایت ۱۹ دی ماه ۱۳۹۹ نیز بر اساس رنگ جدید اعمال خواهد شد .

خجسته پور گفت : بر اساس مقررات و ضوابط اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا در شهرستان های با وضعیت رنگ بندی زرد ، فعالیت مراکز تجاری ، بازرگانی و خدماتی شامل گروه های یک ، دو و سه در طی هفته ی آتی مجاز و فعالیت گروه چهار همچنان ممنوع می باشد .

ایشان اضافه کرد : فعالیت های تجاری ، بازرگانی و خدماتی در مرکز استان با وضعیت رنگ بندی نارنجی صرفا برای گروه های شغلی یک و دو مجاز بوده و گروه های سه و چهار حق فعالیت در طی هفته آتی را نخواهند داشت .

جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در خصوص فعالیت مراکز آموزشی شامل مدارس ، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، آموزشگاه های خصوصی و حوزه های علمیه نیز گفت : فعالیت های آموزشی در تمامی هشت شهرستان استان به صورت غیر حضوری و مجازی بوده و تمامی این مراکز تعطیل خواهند بود .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با تشریح وضعیت تردد خودروهای شخصی در سطح استان نیز با ذکر این نکته که خودروهای با پلاک شخصی ۸۶ و ۹۶ به عنوان خودروی بومی استان محسوب شده و تردد این خودروها در سطح استان بلا مانع می باشد گفت : در شهرستان سمنان با رنگ بندی نارنجی ، ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی به داخل شهر ممنوع می باشد .

وی همچنین گفت : تردد ساکنان شهر سمنان با خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی صرفا در داخل شهر محل سکونت امکان پذیر بوده و در صورت خروج از شهر و قصد بازگشت مجدد به داخل شهر با محدودیت و اعمال قانون همراه می باشد .

سخنگوی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در خصوص محدودیت های ترددی در ساعت ۲۱ تا ۴ صبح نیز یادآور شد : با توجه به تاثیر مثبت اعمال این قانون در کاهش میزان شیوع و ابتلا به کرونا و بر اساس اختیارواگذار شده به استانداران سراسر کشور قانون منع تردد شبانه در ساعات ذکر شده همچنان در شهرهای سمنان ، شاهرود ، دامغان و گرمسار به قوت خود باقی بوده و در هفته ی آینده نیز اعمال خواهد شد .

 

وضعیت نارنجی کرونا وضعیت زرد کرونا ستاد کرونای سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر