کد خبر: 1018137 A

مدیر پروژه ساخت مسیر راه‌آهن یونسی - بجستان گفت: اجرای طرح خط ریلی به عنوان قطعه نخست طرح بزرگ راه‌آهن مشهد - زاهدان تاکنون افزون بر ۷۰ درصد پیشرفت کرده است.

به گزارش ایلنا از مشهد، رضا خواجه مدیر پروژه ساخت مسیر راه‌آهن یونسی - بجستان با بیان اینکه ساخت مسیر ریلی مشهد- زاهدان به طول ۵۶ کیلومتر از سال ۱۳۹۶ با مبلغ اولیه ۵۴۱ میلیارد ریال آغاز شده است، گفت: ۲۶۵ میلیارد ریال از این حجم اعتبار تا پایان سال ۹۸ و ۳۶۰ میلیارد ریال آن تا پایان آذر ماه امسال اختصاص یافت و هزینه شد.

او با اشاره به انجام ۱۲۰ هزار مترمکعب خاکبرداری، افزود: تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب از مجموع دو میلیون مترمکعب خاکریزی طراحی شده به این منظور صورت گرفته است.

مدیر پروژه ساخت مسیر راه‌آهن یونسی - بجستان، حجم بتن‌ریزی لازم برای مسیر راه‌آهن یونسی - بجستان را نیز ۷۰ هزار مترمکعب دانست و افزود: تاکنون ۴۰ هزار مترمکعب از این حجم بتن‌ریزی و در نتیجه آن ساخت ۱۰۱ دهنه پل در طول مسیر این خط آهن تکمیل شده است.

خواجه بیان کرد: دو ایستگاه سوزنبانی و مسافری برای مسیر راه‌آهن یونسی - بجستان در کیلومتر ۲۴ و کیلومتر ۴۸ این خط ریلی در نظر گرفته شده است.

او تصریح کرد: ۱۳۰ نفر به صورت مستقیم در اجرای این طرح که تا پایان سال ۱۴۰۰ به اتمام خواهد رسید، مشغول کار هستند.

راه آهن مشهد مسیر پیشرفت زاهدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر