کد خبر: 1018120 A

فرماندار زبرخان خبر داد:

فرماندار شهرستان زبرخان گفت: تامین برق و ارتباطات مخابراتی از مشکلات عمده واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی خیام این شهرستان واقع در غرب مشهد است.

به گزارش ایلنا از نیشابور، سید یحیی سلیمانی در نشست ویدئو کنفرانس با فعالان اقتصادی زبرخان افزود: این در حالی است که شهرک صنعتی خیام دومین شهرک صنعتی خراسان رضوی از نظر سرمایه، تعداد و ترکیب صنایع با افزون بر ۳۰۰ واحد صنعتی فعال است.

او اظهار داشت: تنها ۱۶ هکتار زمین در شهرک صنعتی خیام برای متقاضیان باقی مانده لذا برای ایجاد توسعه متوازن در شهرستان زبرخان ناحیه صنعتی اسحاق‌آباد در زمینی به وسعت ۱۰۰ هکتار جانمایی شده است.

فرماندار زبرخان شمار اشتغال فعال در این شهرک صنعتی را افزون بر چهار هزار مورد ذکر و عنوان کرد: بسیاری از صنایع موجود، در مراحل یک و دو شهرک صنعتی خیام شکل گرفته و هم‌اینک با نیمی از ظرفیت فعالیت دارند و با سرمایه‌گذاری‌های اخیر میزان اشتغال در آن به پنج هزار نفر افزایش می‌یابد.

سلیمانی اظهار کرد: با کمبود نیروی آموزش دیده و متخصص مبتنی بر نیازهای واحدهای صنعتی فعال در شهرستان زبرخان مواجهیم که با همکاری سازمان فنی‌ و حرفه‌ای و واحدهای صنعتی دوره‌های آموزشی برای تامین نیروی مورد نیاز برگزار می‌شود.

برق سرمایه مخابرات مشکلات مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر