کد خبر: 1018117 A

شهردار مشهد مطرح کرد؛

شهردار مشهد با اشاره به اینکه آب موضوعی حیاتی است، گفت: اگر سرمایه زیست محیطی در این شهر افول پیدا کند هرچه هم منابع اقتصادی، سرمایه و زیرساخت های اقتصادی حاضر باشد اثری در توسعه پایدار و بلند مدت ندارد و با توجه به این موضوع معتقدیم سرمایه اصلی توسعه پایدار شهر مشهد، آب است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدرضا کلائی، در مراسم دریافت نشان مشهد « شهر دوستدار آب» از سوی یونسکو که با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران برگزار شد، افزود: اقداماتی که برای حفظ منابع آبی مشهد انجام شده است، بر شانه تلاش ها و زیرساخت هایی که ابتدا از سوی سمن های مردمی ایجاد شده، محقق شده است.

او اضافه کرد: اگر توفیقی را کسب کرده ایم مربوط به زیرساخت هایی می شود که چندین سال گذشته و زمانی که هیچ کدام از مسئولان به فکر این موضوع نبوده اند، با توجه سمن ها به ویژه انجمن ناجیان آب ایجاد شده است.

کلائی تصریح کرد: تکمیل کننده این توفیق ها همکاری دستگاه های ذیربط از جمله شرکت آبفای مشهد، آب منطقه ای، دانشگاه فردوسی و... است که اگر همراهی نمی کردند، هم صدایی برای حفظ منابع آبی اتفاق نمی افتاد.

او افزود: اگر امروز افتخاری کسب شده و راه روشنی در پیش داریم بخش زیادی از آن مرهون این هم صدایی و همکاری است و در این مسیر امیدواریم مدیریت شهری نیز بتواند نقش هماهنگ کننده ای را که برعهده دارد، ادامه دهد و بستری را برای خدمات رسانی بهتر این بخش ها در حوزه آب ایجاد کند.

کلائی با اشاره به اینکه در موضوع آب به عینیت ها توجه شده است، افزود: اگر سرمایه زیست محیطی در این شهر افول پیدا کند هرچه هم منابع اقتصادی ، سرمایه و زیرساخت های اقتصادی حاضر باشد هیچ اثری در توسعه پایدار و بلند مدت ندارد، همه این را درک کرده ایم آب سرمایه اصلی توسعه پایدار و بلند مدت شهر است.

شهردار مشهد اضافه کرد: از کمیسیون ملی یونسکو می خواهیم با توجه به نقش رابط با حوزه های بین المللی زمینه کمک ها فنی و زیرساختی را در بحث آب فراهم کند.

توسعه پایدار زیست محیطی سرمایه مشهد یونسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر