کد خبر: 1018113 A

مشاور وزیر کار خبر داد:

کریم یاوری مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت:صیانت از نیروی کار، حمایت از تولید و پایداری بنگاه های اقتصادی و حل و فصل مشکلات کارگران از جمله اولویت های وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، کریم یاوری مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سفر به مشهدمقدس گفت:در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا مشکلات اقتصادی بنگاه های مشکل دار با همراهی و تامین نقدینگی خصوصاً برای بنگاه های اقتصادی مشکلدار امری اجتناب ناپذیر است و نکته حائژ اهمیت و این قابل تحسین است که کارگران به‌رغم تنگناهای معیشتی که با آن مواجهند در شرایط تحریم و دشواری های که در اثر شیوع ویروس منحوس کرونا بوجود آمده همکاری های قابل ملاحظه ای را برای گذر از این مشکلات با مدیران، کارفرمایان و سهامداران بنگاه های اقتصادی مشکلدار بعمل می آورند و نقش تشکلهای منتخب انان نیز در این زمینه اجتناب ناپذیر است.

وی افزود:  نقش تشکل‌های کارگری برای ایجاد روحیه بین کارکنان و کارگران در جهت پیشرفت امور و دستیابی به میزان تولید و خدمات پیش بینی شده و برنامه های تولیدی و خدماتی بنگاه های اقتصادی است.

یاوری درباره رسیدگی و حل و فصل مشکلات بنگاه های اقتصادی گفت: رفع اینگونه از مشکلات در مرحله اول به عهده مدیران ، کارفرمایان، مالکان و سهامداران بنگاه های اقتصادی است و در مرحله بعد بر عهده سازمان ها و دستگاه های صادر کننده جواز تاسیس و پروانه بهره برداری و همچنین بانک هایی است که با پرداخت تسهیلات در امور مرتبط با بنگاه مشارکت دارند و نهایتاً اگر مشکل از طریق موارد ذکر شده مرتفع نشد کارگروهای تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استانداران و با حضور اعضاء مرتبط و نیز بانک ها و سازمان های ذیربط تشکیل جلسه داده و در رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی اهتمام می کنند.

او افزود:وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به جهت صیانت از نیروی کار، حفظ اشتغال و پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه های مشکلدار حضور موثر و گره گشایی در کارگروه هایی تسهیل و رفع موانع تولید استانها و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور دارد و در گره گشایی از بنگاه های مشکل دار از هیچ کوششی فروگذار نیست.

یاوری گفت: از حدود ۵۷ بنگاه مشکلدار حدود ۳۷ واحد با تعداد حدود ۴ هزار و ۷۰۰ کارگر با حقوق معوق مواجه اند که از جمله اولویت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسیدگی به مشکلات این واحدها است.

او در پایان گفت: تشکیل جلسات مشترک کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون های کارگری که اعضا مشترکی در آنها حضور دارند می تواند در گره گشایی مشکلات بنگاه های ویژه حل و فصل مشکلات کارگران مفید و موثر باشد.

حقوق مشکلات نیروی کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر