کد خبر: 1018067 A

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل از جابجایی 3 میلیون و 260 هزارتن کالا در استان خبر داد و همچنین معاون حمل و نقل این اداره نیز گفت: 960 هزار نفر مسافر در سال جاری توسط ناوگان عمومی مسافربری جابجا شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل، کلیم الله وثوقـی در بازدید از شرکت های حمل ونقل شهرستانهای گرمی و پارس آباد با بیان اینکه این میزان کالا و بار در 9 ماه گذشته جابجا شده گفت: 228 هزارو 662 برگ بارنامه نیز در این مدت صادر شده است.

عضو شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه وضعیت حمل و نقل کالا و بار در استان کاملا عادی و روان است افزود: بیشترین کالای استان از شهرستانهای اردبیل ، پارس آباد و نمین جابجا شده است.  

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل محصولات کشاورزی، سیمان، آب معدنی، انواع چوب و سوخت را عمده کالاهای جابجا شده استان در مدت یاد شده دانست و گفت: حمل کالا و مایحتاج عمومی مردم اولویت اصلی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل از تلاش های شبانه روزی رانندگان سخت کوش قدردانی کرد و گفت: وضعیت حمل ونقل کالا و بار کاملا عادی و روان است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل فعالیت ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا با ۷ هزارو ۸۰۰ دستگاه ناوگان باری در استان را یادآور شد و تصریح کرد:11 هزار و 400 راننده پرتلاش در بخش حمل و نقل کالای استان فعالیت می کنند.

وثوقی با اشاره به اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا کلیه اقدامات لازم و پروتکل های بهداشتی به شرکت های حمل ونقل کالا و مسافر ابلاغ شده و فاصله گذاری اجتماعی نیز رعایت می شود افزود: در 9 ماه گذشته با تلاش شبانه روزی فعالان عرصه حمل ونقل میزان جابجائی کالای استان 10 درصد افزایش یافته است.. 

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در قالب کمیسیون ماده ۱۲ نظارت ویژه برعملکرد شرکت‌های حمل و نقل انجام می شود و مردم ،رانندگان و صاحبان کالا می توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه 141 جهت رسیدگی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اطلاع دهند.

جابجائی 960 هزار نفر مسافر در سالجاری

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل  گفت:  960 هزار نفر مسافر توسط ناوگان عمومی مسافربری جابجا شده است.

رضا شیرین زاده در بازدید از پایانه مسافربری شهرستان نیر افزود:این میزان جابجایی در مقایسه با مدت مشابه 9 ماه سال قبل که یک میلیون و 564 هزارنفر مسافر بود 38 درصد کاهش یافته است. 

او با بیان اینکه این میزان جابجایی مسافر در قالب 192 هزار و 982 مورد سفر انجام شده تصریح کرد: در تعداد سفر نیز نسبت به مدت مشابه که 221 هزار و 459 سفر بود کاهش 12 درصدی را نشان می دهد.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل فعالیت 54 شرکت مسافری را در استان اردبیل خبر داد.

شیرین زاده فعالیت هزار و 110 دستگاه ناوگان مسافری در استان اردبیل یادآور شد و تصریح کرد:2 هزار و 600 راننده در بخش مسافر در حال خدمات رسانی به مردم هستند.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در حوزه حمل و نقل مسافر خاطرنشان کرد: درجهت مبارزه با شیوع ویروس کرونا ناوگان های حمل ونقل عمومی و ترمینال ها بطور مرتب درحال ضدعفونی و گندزدایی است.

 

 

راهداری اردبیل کلیم الله وثوقی رضا شیرین زاده جابجایی مسافر جمل و نقل جاده ای اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر