کد خبر: 1017784 A

صادق زاده مطرح کرد:

دبیر کمسیون عمران وترافیک و حمل و نقل شورای شهر تبریز گفت: ناوگان اتوبوس رانی با بحران روبروست و با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش هفتاد درصدی استفاده شهروندان از وسایط نقلیه عمومی، این حوزه با بحران روبرو است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، کریم صادق زاده تبریزی در نود و نهمین جلسه کمسیون عمران شورای شهر  تبریز اظهار داشت‌ : بحران مالی ناوگان اتوبوسرانی جدی است.

صادق زاده اضافه کرد: یکی از اقدامات شهرداری برای برون رفت از این بحران در کنار واگذاری برخی از خطوط به بخش خصوصی سرمایه گذاری و هزینه از محل درآمدهای کلان شهرداری است.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تبریز با اشاره به برخی تبعیض‌ها تصریح کرد: در نگاهی اجمالی به شهر اصفهان شاهد ورود و راه اندازی صد دستگاه اتوبوس در خطوط اتوبوس و همچنین راه اندازی ۳۰ دستگاه اتوبوس ویژه برای معلولان در سال جاری هستیم.

رئیس فراکسیون کارگری شورای کلانشهر تبریز با انتقاد از اینکه چرا شاهد ورود این اتوبوس‌ها به شهر تبریز نیستیم؟ تاکید کرد: توسعه حمل نقل عمومی تبریز نیازمند توجه جدی است.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود از برخی لایحه‌های ارسالی شهرداری به شورا انتقاد کرد و گفت: در شبکه‌های خبری شاهدیم که می‌نویسند شورا به موسسه خیریه هبه تبدیل شده و این اعتراض مردم به حق است که بایستی تغییراتی در روش ها ی تصمیم گیری شورا با اصلاح آیین نامه های و دستورالعمل های داخلی شورا و شهرداری باشیم و شفافیت کامل مسایل تشریح شود و این درحالیست که یک سوم از ماه رد شده و حقوق کارکنان شهرداری هنوز پرداخت نشده است و اعتراضات کارگری در بدنه شهرداری را شاهد هستیم .

وی اضافه کرد: این هبه‌ها بعضی اوقات در حالی پرداخت می شود که از سوی دولت و نمایندگان مجلس و سایر سازمان‌های ذیربط شاهد هیچ کمکی نیستیم و ما همچنان به جای رسیدگی به مسایل کلانشهری در حال پرداخت هبه هستیم.

صادق‌زاده با بیان اینکه هر چقدر که می‌توانیم باید به اقشار آسیب پذیر خدمات‌ بدهیم، گفت: مناطق آسیب‌پذیر نیازمند امکانات اولیه هستند و توجه به توزیع عادلانه امکانات در تمامی نقاط شهر و میان تمام شهروندان باید مورد توجه باشد.

وی ادامه داد: در شهرداری از شهروندان به هر بهانه ای پول‌هایی گرفته شده و وارد خزانه شهرداری می‌شود ولی متاسفانه نظارت مطلوبی در هزینه ها از سوی شورا نیست و گزارشات جامعی از سوی شهرداری ارایه نمی‌شود و نگرانی های وجود دارد که به نظرم مغایر با شفافیت است ؟

وی با بیان اینکه سئوالات و تذکرات در جلسات علنی و رسمی شورا به شهردار زیاد است ولی توجهی جدی به آنها نمی شود .

سخنگوی شورای شهر تبریز افزود: متاسفانه در شهرداری تاکنون نتوانستیم تفکیک درآمد کنیم و این امر ناشی از عدم اهمیت شهرداری به مصوبات قانونی شورا و برخورد سلیقه ای با مصوبات است .

اتوبوس حمل و نقل شورای اسلامی شهر معلولان ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر