کد خبر: 1017747 A

مدیرکل ثبت احوال استان خبر داد:

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان گفت: از ابتدای فروردین تا آذر99 براساس آمارهای دریافتی 5 هزار و 676 ولادت در استان سمنان ثبت شد که این رقم به نسبت مدت مشابه سال گذشته 7 درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا از سمنان، عباس قندالی بیان کرد: بیشترین فراوانی نام پسران و دختران متولد شده در استان سمنان به ترتیب «امیرعلی»، «علی»، «فاطمه» و «زهرا» است.

وی یادآور شد: روند میزان ولادت در پنج سال اخیر در استان سمنان نزولی بوده است و متوسط سن‌ مادرانی را که برای اولین‌ بار صاحب فرزند می‌شوند ۲۹.۶۴ سال است.

قندالی تصریح کرد: به ترتیب ۸.۵ و ۸.۱ درصد از فرزندآوری زوج های جوان در استان سمنان در سومین و چهارمین سال ازدواج آنان بوده است.

وی با بیان اینکه براساس آمار در استان سمنان به ازای ۱۰۰ دختر ، ۱۰۶ پسر از فروردین تا آذر ۹۹ متولد شده است، اظهار داشت: روند آمار طلاق در استان سمنان در پنج سال گذشته نزولی بوده است.

 مدیرکل ثبت احوال استان سمنان با اشاره به اینکه روند میزان وفات در استان سمنان رو به افزایش است و میانگین سن فوت شدگان در استان ۷۰.۵۳ سال است ادامه داد: براساس آخرین آمار محل زندگی ۸۸ درصد زوج و ۹۵.۳ درصد زوجه که در استان سمنان سند ازدواجشان ثبت شده است در  استان سمنان است.

وی گفت: از ابتدی فروردین تا آذر ۹۹ براساس آمار ارائه شده ۶۷۴ مورد طلاق در استان سمنان گزارش شد که این رقم به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۱.۲ درصد کاهش یافته است.

قندالی بیان کرد: به ازای ۱۰۰ زن فوت شده در استان سمنان ۱۳۳ مرد در استان سمنان فوت شده است.

طلاق ولادت اداره کل ثبت احوال سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر