کد خبر: 1017579 A

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل خبر داد:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل، از شناسایی و توقیف لاشه تاکسیدرمی شده بیش از ۳۱۸ قطعه انواع پرندگان مهاجر و نادر از یک باند معروف با شکارچی متخلف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، وحید رضائیان افزود: اعضای این باند که ۲ شکارچی متخلف بودند، با شکار پرندگان مهاجر، لاشه آنها را تاکسیدرمی کرده و هر قطعه را به قیمت ۱۵۰ تا۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رساندند.

وی توضیح داد: لاشه پرندگان در یک عملیات با پیگیری‌های ماموران حفاظت محیط زیست، حد فاصل پلیس‌راه بایجان در بخش لاریجان و با هماهنگی مقام قضایی لاریجان آمل، از اعضای این باند متخلف کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل لاشه‌های تاکسیدرمی کشف شده را از گونه‌های مختلف پرندگان مهاجر شامل کاکایی بزرگ و کوچک، قرقاول، سبز قبا، زنبور خوار و مرغابی و یک بال تنجه معرفی کرد و گفت: از این باند که از مازندران با یک دستگاه خودروی نیسان در جاده هراز به سمت تهران در حرکت و ارسال پرنده‌ها بودند، کشف و ضبط شده است.

وی افزود: دو شکارچی متخلف این باند بلافاصله دستگیر و با تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شده اند.

شکار و تاکسیدرمی گونه‌های مختلف حیات وحش در سال‌های اخیر به علت تقاضای زیاد در جامعه به یک شغل کاذب و سرگرمی برای عده‌ای سودجو در مازندران تبدیل شده است.

تاکسیدرمی یا آکنده سازی، فن نگهداری درازمدت پیکر جانوران برای نمایش است.

در تاکسیدرمی بدن جانوران را خالی می‌کنند و با پُرکردن بدن آنها با مواد مختلف آنها را به نمایش می‌گذارند.

پرندگان پرندگان مهاجر حفاظت محیط زیست دستگاه قضایی شکارچی متخلف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر