کد خبر: 1017568 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی ضمن تشریح آخرین وضعیت جوی و آب و هوای استان های کشور از افزایش آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.

به گزارش ایلنا، امین حسین نقشینه گفت: طی ۵ روز آتی تشدید پایداری و سکون نسبی هوا همراه با آسمانی صاف برای بیشتر نقاط کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: تشدید پایداری و سکون نسبی هوا می‌تواند سبب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت به ویژه تهران، اصفهان، کرج، اراک، قزوین، تبریز، مشهد و قم شود و این شهرها در وضعیت هشدار آلودگی هوا قرار دارند.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی ۵ روز آینده هوا برای تمامی گروه‌های سنی در این شهر‌ها ناسالم است، افزود: در مناطق پر تردد و اطراف صنایع آلاینده‌ شهری افزایش غلظت آلاینده‌ها می‌تواند به شرایط بسیار ناسالم هم برسد.

نقشینه متذکر شد: توصیه می‌شود تردد خودروها و فعالیت‌های دودزای صنعتی مدیریت و کنترل شود و همچنین تمام افراد جامعه از رفت‌‌وآمدهای غیر ضروری و انجام فعالیت‌های ورزشی در فضای باز در این شهر‌ها خودداری کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه در سه روز ارتفاعات زاگرس جنوبی با افزایش ابر همراه است، اظهار کرد: این افزایش ابر می‌تواند احتمال بارش پراکنده را به وجود آورد و همچنین طی ۵ روز آینده شرق دریای عمان به تناوب مواج متلاطم است.

این کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده پایتخت توضیح داد: طی این هفته برای تهران آسمانی صاف اما غبار آلود پیش‌بینی می‌شود و بشینه دمای ۴ روز آینده این شهر حدود ۱۱ درجه است و کمینه دمای آن امروز صبح به صفر درجه در مهرآباد رسیده‌ و انتظار داریم فردا به یک درجه برسد.

نقشینه بیان کرد: سردترین مراکز استان امروز صبح به ترتیب بجنورد با دمای ۱۵ درجه زیر صفر، اردبیل ۱۳ درجه زیر صفر، زنجان ۱۰ درجه زیر صفر و تبریز ۸ درجه زیر صفر بوده‌اند و گرم‌‌ترین مراکز استان دیروز هم به ترتیب بندرعباس با ۲۶، اهواز با ۲۱ و بوشهر با ۲۰ درجه سانتیگراد بوده‌اند.

آلودگی هوا سازمان هواشناسی عمان قم اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر