کد خبر: 1017532 A

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل مطرح کرد:

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل بر ضرورت توجه در بهبود ساخت و سازهای روستایی و افزایش نظارت های کارشناسی در جهت مقابله با مخاطرات طبیعی و کاهش آسیب های آن تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، توحید شفیعی در جلسه ای که با مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل برگزار شد، عنوان کرد: یکی از وظایف اصلی سازمان نظام مهندسی ساختمان نظارت بر حسن انجام خدمات مهندسی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی در طرح ها و فعالیت های عمرانی است.

نائب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل افزود: تامین سرپناه امن نیز برابر مشخصات فنی ساختمان از اصول اصلی و وظایف نظام مهندسی ساختمان است تا ساخت و سازها در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مقاومت مناسبی در جهت حفظ سلامت مردم داشته باشند.

فرهاد سبحانی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل نیز در ادامه این جلسه اولویت های اصلی بنیاد مسکن را تامین مسکن برای اقشار مختلف جامعه خصوصا محرومان و نیازمندان دانسته و تصریح کرد: به موازات این اهداف، تحقق اجرای برخی از طرح هایی همچون تهیه و اجرای طرح هادی روستایی، مقام سازی مساکن روستایی و ... نیز در دستور کار این نهاد انقلابی قرار دارد.

وی افزود: بر همین اساس مدیریت بهینه منابع و ارتباط تنگاتنگ آن با بهبود و ارتقای کیفیت ساختمان‌های احداثی از ضروریات اساسی بوده و رعایت استانداردهای ساخت و ساز در مستحدثات ساختمانی از اصول و وظایف بنیادی و بدیهی این نهاد است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل ادامه داد: قطعاً در حال حاضر به لحاظ شرایط بروز مخاطرات متعدد طبیعی در سطح استان، لزوم توجه در بهبود روند ساخت و سازهای روستایی و افزایش نظارت های کارشناسی بیش از پیش مورد انتظار است.

فرهاد سبحانی بنیاد مسکن اردبیل نظام مهندسی اردبیل توحید شفیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر