کد خبر: 1017518 A

مدیرکل راهداری استان:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: در ۹ ماهه امسال میزان ترافیک در جاده های سطح استان قزوین ۲۲ درصد کاهش یافت.

به خبرنگار ایلنا از قزوین، جواد حق لطفی اظهار کرد: با کاهش ۲۲ درصدی ترافیک در ۹ ماهه امسال نسبت به سال گذشته در این مدت ۱۸۵ میلیون تردد هم ثبت شده است.

مدیرکل راهداری استان با اشاره به سهم ۱۵ درصدی جاده‌ها در تصادفات، بیان کرد: برای کاهش سهم جاده‌ها در سوانح رانندگی، توجه به موضوعاتی از جمله چهار خطه کردن، ایجاد روشنایی و ایمن‌سازی اضطراری محور‌ها موثر است.

حق لطفی با بیان اینکه ارتقای ایمن سازی راه‌ها همیشه ادامه دار است، افزود: برای ایمن کردن محور‌ها باید به ارتقای خط کشی راه‌ها، علائم راهنمایی و رانندگی و حفاظ‌ها توجه شود.

وی با اشاره به اینکه قزوین جزء استان‌های برف گیر در کشور است، ادامه داد: امسال ۸ بار عملیات برف روبی و بازگشایی راه‌ها انجام شده است و در طرح زمستان امسال ۳۵۰ راهدار با ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات در ۲۶ راهدارخانه مستقر هستند.

به گفته این مسئول، در حال حاضر ۳۰ هزار تن ماسه و نمک برای عملیات برف روبی ذخیره شده است.

مدیرکل راهداری استان اضافه کرد: با اعلام هواشناسی راهداران از ساعت‌ها قبل از بارش برف در محور‌های مواصلاتی مستقر می‌شوند و کار نمک پاشی را شروع می‌کنند و در بازگشایی محور‌ها ابتدا راه‌های شریانی و اصلی در اولویت هستند.

حق لطفی با اشاره به سیستم حمل و نقل هوشمند، گفت: در استان ۱۸ سامانه ثبت تخلف به ۳۳ سامانه افزایش یافته است و هم اکنون دوربین‌های تصویری ۲۵ نقطه را به صورت زنده نمایش می‌دهند و ۳ دستگاه دوربین نظارت تصویری هم در حال راه اندازی است.

وی با اشاره به پرداخت عوارضی‌ها، عنوان کرد: بخشی از این عوارضی‌ها به سرمایه گذار و بخشی هم برای نگهداری از آزادراه اختصاص می‌یابد.

این مسئول در خصوص تخریب راه‌های روستایی حاصل از مواد معدنی، بیان کرد: به مدت یک سال است که در این زمینه ورود کرده ایم و امسال در ۱۳ نقطه گشت مشترک داشتیم و همچنین مقرر شده است که خودرو‌های حامل مواد معدنی با بار مجاز از این محور‌ها حرکت کنند و در صورت تخلف با معادن متخلف برخورد می‌شود.

استان قزوین ترافیک جاده راهداری و حمل و نقل جاده هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر