کد خبر: 1017513 A

معاون میراث فرهنگی گیلان خبر داد:

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به خسارت کرونا به بیش از ۳ هزار واحد گردشگری استان، گفت: میزان خسارت ها بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش ایلنا از رشت،حمید آذر پور با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا فضای گردشگری در ایران و حتی دیگر کشورهای جهان را تعطیل کرده است، گفت: همزمان با گسترش این بیماری بیش از هزار و ۴۳۸ میلیارد تومان خسارت به صورت مستقیم به بخش گردشگری وارد شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه حوزه‌های غیر مستقیم دیگری نیز در صنعت گردشگری همچون حمل و نقل و دیگر بخش‌ها وجود دارد که همزمان با شیوع کرونا نیز دچار آسیب شده‌اند، اظهار کرد: میزان خسارت وارده شده با احتساب بخش‌های غیر مستقیم بسیار زیاد خواهد بود.

او با تاکید بر اینکه نزدیک به سه هزار واحد گردشگری به علت شیوع بیماری کرونا دچار خسارت شده‌اند، تصریح کرد: ستاد مرکزی مدیریت بیماری کرونا کشور با نگاه حمایتی به این بخش مصوبات قابل توجه‌ای را داشته است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گیلان ادامه داد: برای جبران ضرر و زیان فعالان این بخش تاکنون ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به هزار و ۳۵۰ فعال بخش گردشگری پرداخت شده است.

آذرپور با بیان اینکه با امهال و استهمال در حوزه حامل‌های انرژی و دیگر بخش‌های صنعت گردشگری شامل حمایت ستاد مدیریت کرونا شده است، افزود: تسهیلاتی ویژه با نرخ بهره بسیار کم به فعالین بخش گردشگری تخصیص داده شده است.

او با تاکید بر اینکه برای تأسیسات گردشگری هم تسهیلاتی در نظر گرفته شده است که در صورت مساعد شدن شرایط کرونایی باز پرداخت آن از بهار سال آینده خواهد بود، گفت: در صورتی که چرخ‌های صنعت گردشگری در ایران به ویژه گیلان فعال شود این بازپرداخت‌ها آغاز می‌شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گیلان به برگزاری دوره‌های آموزش مجازی در خصوص اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی سازمان اشاره و بیان کرد:: در تلاش هستیم با ایمن سازی در بخش گردشگری بتوانیم با اطمینان خاطر میزان گردشگران طی ماه‌های آتی در گیلان باشیم.

او با اشاره به استمرار حمایت‌های مالی و ارائه تسهیلات به بخش‌های گردشگری تا پایان شیوع بیماری کرونا، گفت: در تلاش هستیم با حمایت‌های مدام به رونق مجدد بخش گردشگری کمک کنیم.

 

آموزش مجازی ایران حمل و نقل گردشگری گردشگری استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر