کد خبر: 1017494 A

معاون استاندار گیلان:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: با استفاده از خردجمعی و در واقع ظرفیت صاحب نظران، نخبگان، سمن ها و دیگر اقشار به عنوان سرمایه اجتماعی و متناسب با چالش ها، می توان در کاهش آسیب‌ های اجتماعی، گام هایی موثر برداشت.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، محمود قاسم نژاد در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان لاهیجان با بیان اینکه می‌توان با بهره گیری از خرد جمعی، شاهد کاهش در آسیب ها و مشکلات اجتماعی بود، افزود: در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده، به دنبال آن هستیم تا سیاست ها، اولویت ها و دستور کارهای مطروحه در سطح کشور و استان را در شهرستان اجرا کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار گیلان با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در مناطق مختلف کشور، متفاوت است، گفت: باید متناسب با وضعیت زیست بوم منطقه، در خصوص مشکلات تصمیم گیری شود.

قاسم نژاد، نگاه به سیاست های کلان، اولویت بندی ها و برنامه ها را ضروری دانست و گفت: تدوین و ترسیم طرح کار ملی کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی، می تواند گام بزرگی در این زمینه باشد.

وی با تاکید بر تشکیل هیات های اندیشه ورز در حوزه آسیب های اجتماعی، بیان کرد: با استفاده از ظرفیت صاحب نظران، نخبگان، سمن ها و دیگر اقشار به عنوان سرمایه اجتماعی و متناسب با چالش ها، می توان در کاهش آسیب‌ ها گام های موثری برداشت.

معاون استاندار گیلان با بیان اینکه ایفای نقش سرمایه های اجتماعی می تواند کمک کند، گفت: راهکارهای ارتقا فرهنگ دینی و کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار مسئولان است.

قاسم نژاد، ترویج قانون گرایی و صیانت از حقوق شهروندی را جزو برنامه های کارگروه فرهنگی و اجتماعی عنوان و اظهار کرد: این کارگروه باید با کنترل آسیب ها، کاهش آن را در دستور کار قرار دهد و به جای رفع مشکلات آسیب دیدگان به دنبال دفع آسیب های اجتماعی باشد.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار گیلان بر انجام پژوهش های کاربردی در زمینه آسیب های اجتماعی تاکید کرد و افزود: مسائلی از قبیل مواد مخدر، بیکاری، طلاق، نزاع ، درگیری و سرقت جزو اولویت های ما در کنترل آسیب اجتماعی استان است.

آسیب های اجتماعی سرمایه معاون نخبگان استاندار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر