کد خبر: 1017256 A

وزیر میراث فرهنگی:

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با وجود تنوع و فراوانی قابل توجه جاذبه‌های گردشگری، استان قزوین کمتر شناخته شده و نیازمند معرفی بیشتر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی اصغر مونسان در مراسم افتتاح پیست اسکی منطقه نمونه گردشگری کامان و زرشک، اظهار کرد: قزوین استانی پر از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی است اما مشکل آن در کمتر شناخته شدن این جاذبه‌ها در بین هموطنان و گردشگران خارج از کشور است.

وزیر میراث فرهنگی بیان کرد: قزوین با جاذبه‌های فراوان به دلیل نزدیکی به مرکز کشور می‌تواند بازار هدف گردشگری شهرهای بزرگی مانند تهران و کرج باشد و باید به این ظرفیت ویژه توجه کرد و از آن برای رونق گردشگری این استان استفاده کرد.

مونسان با اشاره به بازگشایی تله سی یژ قزوین، افزود: از بوستان ملی باراجین و دهکده طبیعت که چسبیده به شهر قزوین است تا کامان و زرشک یک محور گردشگری منحصر به فرد و فوق العاده وجود دارد که می‌تواند قزوین را به یکی از قطب‌های گردشگری طبیعی و تفریحی در کشور تبدیل کند.

وی ادامه داد: با راه اندازی پیست اسکی در کنار تله سی یژ و اجرای طرح‌های پیش بینی شده مانند پارک آسمان تاریک، خانه‌های اسکیمویی، پارک کودکان و نزدیکی این مجموعه به بوستان باراجین می‌توان یک شهر گردشگری را در این محور ۲۵ کیلومتری ایجاد کرد.

این مسئول تاکید کرد: قزوین باید با تلاش مدیران استانی،تقویت سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت‌های گردشگری و معرفی بیشتر جاذبه‌های تاریخی و طبیعی از استان عبوری به یک مقصد مهم گردشگری در ایران تبدیل شود.

ایران جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری استان گردشگری گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر