کد خبر: 1017224 A

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب همدان خبر داد:

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: پویش" هر هفته الف- ب- ایران" موجب شده تا 5 مجتمع و 30 پروژه آبرسانی به روستاها با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان برای مردم خوب استان همدان به بهره برداری برسد.

به گزارش ایلنا از همدان، سید هادی حسینی بیدار مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در فضای مجازی برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی با بیان اینکه در بخش روستایی قدم های خیلی خوبی برداشته شده است، یادآور شد: از جمله این اقدامات می توان به  پویش" هر هفته الف- ب ایران" اشاره کرد که این پویش موجب شد تا 5 مجتمع و 30 پروژه آبرسانی به روستاها با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان برای مردم خوب استان همدان به بهره برداری برسد.

 حسینی بیدار بیان کرد: از دیگر پروژه ها می توان به پروژه تصفیه خانه فاضلاب همدان اشاره کرد که در این پروژه، بخش لجن آن در حال پیگیری است و به یاری خدواند تا پایان سال جاری این پروژه با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد تومان افتتاح خواهد شد که این پروژه اثر ویژه ای خواهد داشت.

 وی افزود: در همین راستا با کمک استاندار و بزرگان استان در نظر داریم تمامی صنایع زیر دست تصفیه خانه، با تخصیص های دریافتی از وزارت نیروو یا به روش های سرمایه گذاری بتوانیم تحت پوشش آب پایدار درآوریم.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان همچنین عنوان کرد: با بازچرخانی انجام شده، پساب شهر همدان را به نوعی تصفیه میسازیم که به حد قابل شرب ارتقاء یابد و این آب را دراختیار صنعت قرار می‌دهیم تا بتوانیم پایداری لازم را در استان ایجاد کنیم.

وی در ادامه ضمن اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در حوزه تصفیه خانه عنوان کرد: در همین رابطه مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب همدان وارد مدار شد که با این اقدام ما در حال حاضر توانایی تصفیه 1280 لیتر در ثانیه  پساب فاضلاب را داریم.

 وی همچنین افزود: با افتتاح پتروشیمی هگمتانه آب مورد نیاز این مجموعه توسط شرکت آب و فاضلاب استان تامین خواهد شد؛ ضمن اینکه در نیروگاه شهید مفتح نیز با همراهی همکاران ما خدمات شایسته ای به این بخش نیز ارائه می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه همکاران ما، آب پایدار 11روستای نزدیک به شهررا با جمعیتی بالغ بر 30 هزار نفر که از لحاظ کمی و کیفی دچار مشکل بودند را تامین کردند.

وی با اشاره به برخی مشکلات در تعدادی از روستاها نیز گفت: در هیمن راستا تلاش کردیم با مهندسی مجدد مشکلات 10 روستا را مرتفع نمودیم که این امر موجب رضایتمندی مشترکین شد.

وی افزود: به جرات می توان گفت عملیات اجرایی که در 6 ماهه ابتدایی سال جاری انجام شد بسیار شایسته بوده به طوری که بازه زمانی مذکور حفر و تجهیز قریب به 28 حلقه چاه،اجرای نزدیک به 30 کیلومتر شبکه توزیع آب، اجرای 40 کیلومتر خط انتقال،ساخت 730 متر مکعب مخزن،اصلاح 24 کیلومتر شبکه توزیع آب بازسازی 11 دهنه چشمه و قنوات،تعویض 213 پمپ عملیاتی شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان افزود: همچنین در بحث کلرزنی 100 روستا را تحت پوشش قرادادهای مربوطه بردیم تا این روستاها را در بحث سیستم های نوین کلرزنی ایمن کنیم.

وی دربخش دیگری از سخنانش با اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده در تصفیه خانه اکباتان گفت: با توجه به اعتبارات جذب شده در این حوزه توانستیم اکسیلاتور شماره 5 تصفیه خانه اکباتان همدان را با ظرفیت 100 لیتر در ثانیه برای تصفیه خانه اضافه کنیم.

وی افزود:همچنین توانستیم پکیج تصفیه شماره 2 تویسرکان را با 60 لیتر بر ثانیه به مدار آوریم.

حسینی بیدار همچینین به بازسازی و اصلاح شبکه های فرسوده آبرسانی اشاره کرد و گفت:106 باب مخزن در حوزه روستایی و 100 باب مخزن در حوزه شهری نیز شستشو شد.

 

وی افزود: بر این اساس مشترکینی که یک سوم الگوی مصرف را رعایت می‌کنند از تعرفه صفر مصرف آب و فاضلاب برخوردار خواهند شد و تعرفه قبوض این عزیزان صفر خواهد شد.

حسینی بیدار با بیان اینکه چنانچه تامین هریک لیتر در ثانیه آب برای هر شهر یا  استان به قیمت الان 600 میلیون تومان برای دولت  هزینه داشته باشد اگر بتوانیم 30 درصد آب ذخیره کنیم کمک خوبی به کل جامعه شود.

وی بیان کرد: در بخش روستایی نیز با اجرای این طرح 9 درصد مشترکین خانگی با 21 هزار انشعاب شامل این بخشودگی می‌شوند.

وی افزود: در حال حاضر 98 درصد جمعیت حاشیه شهر همدان تحت پوشش خدمات فاضلاب هستند، این عدد در کشور 50 درصد و در استان 76 درصد است.

وی در نهایت با توجه به آغاز فصل زمستان ضمن ارائه توصیه هایی، بیان کرد: ضروری است مردم استان از تاسیسات آبرسانی در شهرها و روستاها مراقبت نمایند و با کشیدن پارچه پشمی از این تاسیسات حفاظت نمایند چراکه با وجود این تحریم های ظالمانه قیمت تاسیسات بسیار بالا رفته و هرچقدر در این زمینه تلاش کنند به جامعه کمک کرده اند.

وی همچنین ضمن تقدری از اصحاب رسانه گفت:مردم ما شایسته و نیک فطرت هستند و باید برای خادمین‌شان در این شرکت دعا کنند تا ما بتوانیم به شایستگی خدمت رسانی کنیم.

استان همدان ایران زمستان شرکت آب و فاضلاب ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر