کد خبر: 1017157 A

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با تاکید بر حمایت دولت از سرمایه‌گذاران گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی برای رفع موانع پیش‌روی طرح های اشتغالزا و توسعه‌آفرین همت بیشتری داشته باشند.

به گزارش ایلنا از همدان، ظاهر پورمجاهد روز سه‌شنبه در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: مجوزهای خوبی در زمینه صنعت، کشاورزی و معدن صادر شده است که برخی از آنها برای استقرار واحد خود با معارضان محلی یا مشکلاتی مواجه هستند که نیاز به تعامل و همکاری بیشتر دستگاه های متولی دارد.

وی اضافه کرد: اگر خواهان ایجاد شغل و جذب سرمایه‌گذار هستیم باید شرایط را برای مجریان طرحها فراهم کرده و مسیر را برای آنها هموار کنیم. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان افزود: هم اکنون برخی طرحهای معدنی و صنایع مجوز احداث گرفته اند اما واحدهای مخروبه و متروکه‌ای در حریم آنها وجود دارد که مانع پیشرفت طرح شده است که باید تعیین تکلیف شود. 

به گفته او مجوز و پروانه بهره برداری واحدهای راکد که ده‌ها سال بدون فعالیت باقی مانده‌اند باید توسط دستگاه صادر کننده باطل و از آمار استان کسر شود. 

پورمجاهد خاطرنشان کرد: برخی از طرح‌ها نیز که در خارج از شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در حال احداث هستند برای گازکشی دچار مشکل شده‌اند که فرمانداران و بخشداران برای رفع گرفتاری آنها باید تلاش کنند. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: از تمام ظرفیت و اختیارات استان برای تسهیل گری در امور سرمایه‌گذاران باید استفاده شود در مواردی که در حیطه اختیارات استان نیست با وزارتخانه‌های مربوطه مکاتبه می‌کنیم تا مشکل برطرف شود. 

وی با بیان اینکه نباید موجب سرگردانی سرمایه گذاران شویم توصیه کرد: حل و فصل مسائل و گرفتاری پیش روی طرح‌های استان در اولویت مدیران و روسای دستگاه های اجرایی قرار گیرد. 

پورمجاهد با اشاره به صدور بیش از ۲۰۰ مصوبه در سال جاری برای گره گشایی از بخش تولید استان، گفت: در این ستاد نمایندگان بانک‌ها، استانداری، تامین اجتماعی و دستگاه‌های اجرایی عضو هستند و هر زمان که نیاز باشد برای رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی این ستاد جلسه تشکیل می‌دهد. 

از ابتدای سال‌جاری ۵۲ بار اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گرد هم آمده‌اند.

دستگاه های اجرایی دولت سرمایه گذاران معدن همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر