کد خبر: 1017057 A

با همکاری دانشگاه پیام نور؛

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: هفتمین دوره آزمون مکاتبه‌ای دهیاران استان سمنان با همکاری دانشگاه پیام نور استان به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش ایلنا از سمنان، مهدی صمیمیان بیان کرد: تا سال گذشته آزمون مکاتبه‌ای دهیاران استان سمنان به صورت غیرمتمرکز یا متمرکز و حضوری براساس استانداردها و شیوه‌نامه‌های سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور برگزار می‌شد اما امسال به دلیل شیوع کرونا این آزمون به صورت مجازی در سراسر استان برگزار شد.
 
 وی ارتقای آگاهی و دانش دهیاران در حوزه‌های مختلف مؤثر در توسعه روستاها را هدف برگزاری این آزمون دانست و تصریح کرد: نفرات برتر به المپیاد کشوری راه خواهند یافت.
 
صمیمیان ادامه داد: افرایش حقوق برای دهیارانی که در این دوره آزمون مکاتبه‌ای موفق به کسب رتبه برتر شوند پیش‌بینی شده است.
 
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان با بیان اینکه ۲۵۵ دهیار در روستاهای استان مشغول به فعالیت هستند افزود: شرکت دهیاران در آزمون مکاتبه‌ای و کسب نتیجه مطلوب نیز یکی از شاخص‌های مؤثر در تخصیص اعتبارات دهیاری‌ها است.
 
صمیمیان افزود: آزمون دهیاران بر اساس ۶ محور مؤثر در توسعه و مدیریت روستا مانند اصول و مبانی مدیریت پسماند روستایی، امور اراضی و ساخت و ساز در روستاها، مدیریت بحران در روستا، امور مالی و گردشگری از جمله محورهای آزمون بود.
 
وی یادآور شد: پیش از برگزاری آزمون، دوره‌های آموزشی مرتبط برای دهیاران برگزار شده است.
 
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان خاطرنشان کرد: آزمون مکاتبه‌ای دهیاران هر ساله به‌منظور ارتقای آگاهی و دانش دهیاران در حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود.
دانشگاه پیام نور دهیاران استان سمنان اداره کل امور شهری و روستایی استانداری سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر