کد خبر: 1016842 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جان باختگان کووید۱۹ استان کهگیلویه و بویراحمد به ۳۹۷ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در شبانه روز گذشته یک هم استانی دیگر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داد.

به گزارش ایلنا از یاسوج،پرویز یزدان پناه افزود: هم اکنون ۷۱ بیمار مبتلای قطعی در بیمارستان های کرونایی استان بستری بوده که از این تعداد ۲۱ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد را تاکنون ۲۰ هزار و ۹۱۸ مورد عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از  ۴۰۴جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج که شامل تست های pcr و سریع بوده، حدود ۴۰ درصد نمونه ها مثبت و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه، لنده ،بهمئی  و دنا است.

یزدان پناه افزود: با توجه به روند افزایشی موارد مبتلا در شهرستان لنده،  بنظر می رسد این شهرستان در روزهای آینده به وضعیت نارنجی و حتی قرمز برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: آمار مبتلایان امروز نسبت به روزهای گذشته افزایش چشمگیری داشته که نشان از کاهش میزان رعایت دستورالعمل ها و عادی انگاری بیماری توسط  بعضی از مردم در روزهای گذشته بوده است.

یزدان پناه افزود: ادارات، بانک ها، صنوف و بیمارستان ها و موسسات پزشکی باید دقت بیشتری در پروتکل های بهداشتی داشته باشند زیرا پرتجمع ترین مکان ها در روزهای اخیر بوده اند.

 

کرونا یاسوج یزدان پناه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر