کد خبر: 1016704 A

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی خبر داد:

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان غربی از پرداخت مطالبات تیم سلامت و پزشکان سلامت خبر داد.

به گزارش ایلنا, نادر نانبخش در همایش تجلیل از پزشکان خانواده که با حضور مدیر عامل سازمان بیمه سلامت و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: خوشبختانه سازمان بیمه سلامت آذربایجان غربی در سال جاری تقریبا تمام مطالبات تیم سلامت و پزشکان خانواده را پرداخت کرده است.

نانبخش افزود: ۸۰ درصد بدهی‌های ۹ ماهه سال‌جاری بیمه سلامت به دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شده است. همچنین تمامی بدهی های ۶ ماهه نخست امسال نیز  پرداخت شده است.

وی همچنین از تسویه حساب کامل بدهی های بخش بهداشت بیمه سلامت خبر داد و افزود: فقط در بخش درمان بدهی یک ماهه به دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد.

نانبخش همچنین به پایش بهداشتی سال ۹۸ اشارعره کرد و گفت:از مجموع ۱۰۰ درصد اعتبارات سطح یک روستایی یک درصد در سهم پایش ها کسورات وجود دارد.

در ادامه معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ارومبه از پرداخت مستمر حقوق ماهانه پزشکان خانواده خبر داد.

رسول انتظار مهدی افزود: دانشگاه علوم پزشکی بدلیل نقش بی بدیل پزشک خانواده در زنجیره ارایه خدمات سلامت و همچنین اهمیت تیم سلامت در کنترل اپیدمی کرونا مطالبات این قشر را اولویت دار می‌داند و پرداختی آنها را  به روز انجام می دهد.

وی افزود: سازمان بیمه تا  ۲۵ هر ماه حق الزحمه پزشکان خانواده به دانشگاه های علوم پزشکی را پرداخت می‌کند و همکاران ما در دانشگاه ها نیز ترتیبی اتخاذ کردند تا حقوق ماهانه پزشکان خانواده بعد از پرداخت سازمان بلافاصله در وجه آنان واریز شود .

انتظار مهدی با بیان اینکه بیماری کرونا بار سنگینی بر دوش حوزه سلامت ایجاد کرده است، گفت: به دلیل شرایط کرونایی همکاران در دو بخش ویزیت و درمان خدمت کرده و بار سنگینی به دوش می‌کشند.

وی تاکید کرد: در جامعه پزشکی و سلامت هر شخصی که تولید خدمت می‌کند باید ثبت خدمت نیز انجام دهد.

وی تصریح کرد:آذربایجان غربی یکی از چند استان برتر در ایام کرونا در کشور به جهت دارا بودن از کمترین افت در شاخص های سلامت شناخته شده است.

آذربایجان غربی پزشک خانواده تجلیل بیمه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر