کد خبر: 1016641 A

وزیر میراث فرهنگی:

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ۲ هزار طرح گردشگری در کشور به ارزش ۱۳۷ هزار میلیارد تومان در دست اجرا است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، علی اصغر مونسان در سفر به استان قزوین جهت بازدید از عملیات مرمت امام زاده حسین(ع) اظهار کرد: ۲ هزار طرح گردشگری در کشور در حال اجرا است که ارزش این طرح ها به ۱۳۷ هزار میلیارد تومان می‌رسد و همچنین در دولت یازدهم و دوازدهم ۲۲۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های گردشگری هزینه و سرمایه‌گذاری شده است.

وزیر میراث فرهنگی بیان کرد: به زودی ۳۲۰ پروژه میراث فرهنگی که با اعتبارات دولتی و مشارکت مردمی احیا شده اند نیز در مراسمی با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری خواهد رسید.

مونسان یادآور شد: ایران قبل از کرونا در سال ۲۰۱۹ به عنوان دومین کشور دارای بالاترین رشد در گردشگری دنیا انتخاب شد و تا پیش از شیوع کرونا رشد بسیار خوبی در حوزه گردشگری داشتیم و آمار ورود گردشگران به بالای هشت میلیون نفر افزایش یافت که در سال های قبل از آن حدود ۴.۵ میلیون نفر بود و امیدواریم با مهار این بیماری بار دیگر شاهد رونق گردشگری کشور باشیم.

وی با بیان اینکه طرح جامع گردشگری کشور در دولت پس از مدت ها مطالعه و بررسی تصویب شد و براساس آن احکام قابل توجهی به دستگاه های مختلف ابلاغ شد، افزود: انتخاب محورهای جدید گردشگری در غرب و جنوب کشور نیز با هدف توزیع متوازن سفر و گردشگری مورد توجه قرار گرفته است.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حوزه صنایع دستی نیز رشد بسیار خوبی داشته ایم و تلاش می‌شود تا آمار ۶۰۰ میلیون دلار صادرات صنایع دستی به بالای یک میلیون دلار و در ادامه به ۲ میلیون دلار در سال افزایش یابد.

وزیر میراث فرهنگی اضافه کرد: طرح تجاری سازی صنایع دستی مبتنی بر سلیقه بازار و مشتریان نیز با قوت در حال اجرا است.

دلار رشد گردشگری گردشگری و صنایع دستی مشارکت مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر