کد خبر: 1016538 A

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبرداد:

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس از اتصال ١٢ روستای دیگر استان به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی این روستاها به اینترنت پرسرعت همراه با پوشش جمعیتی بالغ بر ١٥ هزار ٤٤٨ نفر طی هفته گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره ارتباطات فارس، مهرداد سهرابی گفت: با ارتقای سایت‌های موجود در استان، بستر لازم برای دسترسی به سرویس‌های نوین و خدمات الکترونیک شبکه ملی اطلاعات در ١٢ روستای استان فراهم شده است.

سهرابی هدف از اجرای این طرح‌ها را کاهش شکاف دیجیتالی و ارتقای سطح کیفی ارتباطات در تمام نقاط استان به ویژه نقاط روستایی کم برخوردار، تحقق عدالت ارتباطی، کاهش هزینه‌های روستاییان، رونق اشتغال و گردشگری در نقاط محروم و برخورداری از خدمات آموزش، سلامت، کشاورزی، تجارت و بانکداری الکترونیک بر بستر امن شبکه ملی اطلاعات در مناطق روستایی استان عنوان کرد.

سهرابی با بیان اینکه با برنامه ریزی‌های انجام شده، توسعه ارتباطات روستایی در سایر نقاط روستایی و کمتر برخوردار استان را نیز به تدریج شاهد خواهیم بود، محل اجرای این طرح‌ها را در ١٢ روستای استان و در شهرستانهای بوانات، مرودشت، خفر، لارستان، لامرد، فیروزآباد و سپیدان عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: با افتتاح و ارتقای این سایت‌ها، دسترسی چهار هزار و ٩٨٩ خانوار روستایی بالغ بر ١٥ هزار و ٤٤٨ نفر به  اینترنت پرسرعت تلفن همراه از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم شده است.  

سهرابی اظهار کرد: با افتتاح‌های انجام شده، روستاهای دوراه، سماء جان و فنجان از توابع شهرستان بوانات، روستاهای منگان و مهجن آباد از توابع شهرستان مرودشت، روستاهای آبگل و پرزیتون از توابع شهرستان فیروزآباد، روستای ابنو از توابع شهرستان سپیدان، روستای لاورخشت از توابع شهرستان لامرد، روستای ده فیش از توابع شهرستان لارستان و روستای برایجان از توابع شهرستان خفر تحت پوشش اینترنت پرسرعت اپراتور اول (همراه اول) قرار گرفتند.

وی همچنین از راه‌اندازی اینترنت پرسرعت روستای سیوند از توابع شهرستان مرودشت توسط اپراتور دوم (ایرانسل) خبر داد.

سهرابی در ادامه اقدامات انجام شده در هفته گذشته ، از ایجاد سایت جدید همراه اول جهت توسعه پوشش ارتباطی دو روستای شول بزی و شیرمحمدی از توابع شهرستان مرودشت با جمعیتی بالغ بر ١٨٠٠ نفر  از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ICT خبر داد.

ارتباطات و فناوری اطلاعات اشتغال اینترنت پوشش تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر