کد خبر: 1016508 A

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی البرز خبر داد:

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام شده و با همکاری معاونت میراث‌فرهنگی کشور و مدیر‌کل پایگاه‌های پژوهشی ملی، کاخ مروارید به عنوان اولین پایگاه پژوهشی ملی در استان انتخاب شد.

به گزارش ایلنا از البرز، فریدون محمدی با اعلام اینکه کاخ مروارید به عنوان پایگاه پژوهشی ملی البرز انتخاب شد، اظهار داشت: در کمیته تخصصی ارزیابی و بررسی پایگاه‌های پژوهشی ملی کشور، چند استان حضور داشتند که در مجموع از هر استان یک اثر انتخاب شد.

وی در ادامه بیان کرد: از استان البرز ۳ اثر تاریخی شامل تپه ازبکی، کاروانسرای ینگی امام و  مجموعه کاخ مروارید معرفی شدند که در نهایت طبق بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته از سوی مسئولان ذیربط و نهاد‌های مربوطه، مجموعه کاخ مروراید بدین منظور برگزیده شد.

محمدی عنوان کرد: علاوه بر ارزش فرهنگی و قدمت تاریخی یک اثر از جمله مواردی که در انتخاب یک بنا به عنوان پایگاه پژوهشی ملی نقش دارد، تجهیزات و امکانات اولیه برای استقرار نیروی اداری است که این مهم در کاخ مروارید فراهم بود.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز گفت: در حال حاضر حدود 100 پایگاه پژوهشی ملی و جهانی در سطح کشور فعال هستند که استان البرز نیز از این پس دارای یک پایگاه پژوهشی است که این امر در خصوص مرمت و احیای مجموعه کاخ مروارید، مهم و اثرگذار است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کاخ مروارید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر