کد خبر: 1016462 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد:

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به انجام روزانه تست‌های کرونا در آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: تعداد بستری های کویید ۱۹ در مراکز درمانی استان در یک ماه گذشته بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، عباسعلی درستی در گفت وگو با خبرنگاران تعداد بستری‌های کرونا در آذربایجان شرقی را ۶۵۰ نفر عنوان کرد و افزود: این آمار نسبت به سه چهار هفته‌ قبل که حدود یک‌هزار و ۵۰۰ بیمار بستری داشتیم، روند کاهشی چشمگیری دارد.

وی اظهار کرد: امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم، به روزهای بد گذشته برنگردیم.

درستی اضافه کرد: خوشبختانه به طور مرتب شاهد روند نزولی در استان مان هستیم، هر چند دو سه روز قبل با افزایش جزیی در یکی از شهرستان‌ها مواجه شدیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز از انجام روزانه‌ یک هزار مورد تست تشخیص کرونا در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: تعداد موارد مثبت در روزهای گذشته به طور متوسط ۱۵۰ مورد بود و روز گذشته ۱۵۸ مورد مثبت داشتیم.

وی با اشاره به کاهش تعداد موارد فوتی های کرونا در آذربایجان شرقی، ادامه داد: روز گذشته ۶ و روز قبل از آن سه فوتی کرونایی در آذربایجان شرقی ثبت شد که نسبت به هفته‌های گذشته بسیار خوب است.

درستی با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی به دلیل استفاده زیاد و عدم رعایت فاصله اجتماعی یکی از مکان‌های پر خطر در خصوص انتقال ویروس کرونا به شمار می‌آید، گفت: شهرداری هنوز امکان تجدید و نوسازی اتوبوس‌ها را ندارد؛ بارها این مشکل در جلسات مطرح شده است، اگر شهرداری هم نتواند باید خود مردم رعایت کنند.

آذربایجان شرقی اتوبوس دانشگاه علوم پزشکی مراکز درمانی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر