کد خبر: 1016280 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان از صدور اولین سند بستر رودخانه در استان گیلان با هدف تثبیت مالکیت دولت و همچنین جلوگیری از تصرفات غیر مجاز خبر داد .

به گزارش ایلنا از رشت، وحید خرّمی بیان کرد: در راستای مواد 1 و 2 قانون توزیع عادلانه آب (مصوب 1361) و آئین نامه مربوط به حد بستر و حریم رودخانه‌ها... (مصوب1379) و مواد 3 و 9 قانون جامع حدنگار (مصوب1393) و همچنین تفاهم نامه فی بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، اخذ سند مالکیت نسبت به اراضی بستر رودخانه های استان گیلان در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اخذ سند بستر رودخانه ها یادآور شد : پس از انجام مطالعات تعیین حد بستر و حریم رودخانه سفید رود و اعلام فراخوان عمومی در این زمینه با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته ، سند مالکیت مساحت تقریبی 932 هکتار  از اراضی حریم و بستر رودخانه سفید رود در حوزه ثبتی کوچصفهان صادر شد.

 خرّمی اعلام کرد : برای اولین بار در سطح استان گیلان، با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان برای بستر رودخانه ها سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی و به نمایندگی شرکت آب منطقه‌ای گیلان صادر شده است.

  وی خاطرنشان کرد : طبق برنامه ریزی انجام گرفته مقرر شده، اداره کل ثبت، اسناد و املاک استان گیلان از طریق امورات تابعه  نسبت به مابقی اراضی بستر رودخانه‌های استان نیز به تدریج سند مالکیت صادر کند که در این راستا نقشه حد بستر وحریم قریب به 137کیلومتر از رودخانه‌های سفید رود ، پلرود و آچی رود توسط شرکت آب منطقه‌ای تهیه و در سامانه حدنگاری سازمان ثبت، اسناد واملاک استان گیلان جانمایی شده است و آن اداره کل آماده تثبیت و صدور سند مالکیت بنام دولت جمهوری اسلامی ایران است.

استان گیلان دولت قانون وزارت نیرو منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر