کد خبر: 1016189 A

فرمانده یگان محیط زیست استان:

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان قزوین گفت: یک تیم از شکارچیان غیرمجاز که ۳۴ راس گراز وحشی شکار کرده بودند، با رصد اطلاعاتی توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا در قزوین، مهدی طاهری اظهار کرد: این شکارچیان غیرمجاز همچنین اقدام به شکار پنج سر خرگوش و پنج جوجه تیغی کرده بودند.

فرمانده یگان محیط زیست استان ادامه داد: این افراد پس از هر شکار و حین تخلف از کار وقیحانه خود کنار لاشه های حیوانات شکار شده عکس می گرفتند که با رصد اطلاعاتی توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست منطقه الموت غربی و استان قزوین شناسایی و با یک کار تیمی و برنامه ریزی های انجام شده طی یک عملیات چندین ساعته که به صورت پیاده  در زیستگاه های طبیعی استان قزوین و در منطقه الموت غربی صورت گرفت، حین انجام شکار غیرمجاز دستگیر شدند.

طاهری بیان کرد: از افراد متخلف که هفت نفر بودند، ۲ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز، ۲ قبضه سلاح مجاز، بیش از ۱۰۰ تیر فشنگ کالیبر۱۲ و چهار پاره، تعداد زیادی ادوات شکار و چندین قلاده سگ شکاری تازی کشف و ضبط شد.

وی افزود: متهمان پرونده جهت برخورد قانونی پس از دستگیری و تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

این مسئول یادآور شد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین در تمام ایام شبانه روزی در مناطق تحت مدیریت و زیستگاه های حیات وحش حضور داشته که ضمن پیشگیری از تخلفات شکار و صید و تخریب محیط زیست با متخلفان و متصرفان با جدیت برخورد خواهند کرد.

استان قزوین دارای سه منطقه حفاظت شده در باشگل تاکستان، طارم سفلی و منطقه الموت و چهار منطقه شکار و تیراندازی ممنوع در الموت شرقی و غربی، شهرستان آوج و دشت اله آباد در شهرستان آبیک است.

استان قزوین حفاظت محیط زیست محیط زیست شکارچیان غیر مجاز برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر