کد خبر: 1016150 A

مدیر عامل منطقه ویژه سرخس خبر داد:

مدیر عامل منطقه ویژه سرخس از دستور کار طرح لایحه منطقه آزاد بصورت مستقل در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سرخس، احمد صادقی گلمکانی با بیان اینکه امروزه توسعه شهرستان سرخس، بسته به توسعه منطقه ویژه اقتصادی است، گفت:با  توجه به زیر ساخت های و امکانات بخوبی که در منطقه ویژه در حال حاضر موجود دارد و یا در آینده نزدیک قابل بهره برداری می شود بطور جد باید گفت شرایط امروز شهرستان در بحث توسعه و پیشرفت با منطقه ویژه گره خورده چرا که  در بخش نفت، گاز و راه آهن آنچه که باید انجام می گرفته صورت پذیرفته، مگر بخواهند کار جدیدی را در منطقه کلید بزنند.

وی با تاکید بر تقویت و ارتقاء فرهنگ جذب سرمایه گذاری افزود: همانطور که عرض شد یکی از شاخص های توسعه در هر منطقه ای جذب سرمایه گذار است که متاسفانه با توجه به قوانین دست پا گیر و رفتارهای که از سوی بعضی از نیروهای اداری و حتی سایر اقشار می شود جذب سرمایه گذار را با مشکل مواجه می کند که در این فرآیند و از همه مهمتر نگهداری آن (سرمایه گذار) یکی از چالش های جدی شهرستان است.

صادقی گلمکانی در ادامه با تشریح ویژگی‌های طرح جامعه منطقه ویژه یادآور شد: در این طرح ما باید ۳۵۰ سرمایه گذار را طی یکی دو سال آینده جذب کنیم که با تصویب لایحه منطقه آزاد این امر از سرعت بیشتری برخوردار می شود.

مدیر عامل منطقه ویژه در پایان از پیگیری های صورت گرفته در خصوص لایحه منطقه آزاد سرخس تصریح کرد: اشکال شورای نگهبان به این لایحه بحث تجمیع مازندران و سرخس در یک لایحه بوده که با توجه به بازدید اخیر کمیسیون اقتصادی مجلس از زیر ساخت‌های منطقه و پیگیری‌های مستقیم تولیت محترم این موضوع بزودی در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

صحن علنی کمیسیون اقتصادی گاز لایحه مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر