کد خبر: 1016024 A

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان:

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین گفت: اجرا و عملی شدن پروژه راه‌آهن قزوین- قم به دلیل محدودیت های اعتباری دولت نیازمند جذب سرمایه گذار بخش خصوصی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، ابوالفضل یاری اظهار کرد: مطالعات پروژه راه آهن قزوین - قم از سوی دولت انجام شده و در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ نیز گنجانده شده است با این وجود به سرانجام رسیدن این طرح فعلا با اعتبارات دولتی میسر نبوده و نیازمند سرمایه گذار بخش خصوصی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با بیان اینکه اجرای این پروژه به حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیازمند است، اضافه کرد: سیاست فعلی دولت در اجرای طرح های ریلی استفاده از ظرفیت و توانمندی بخش خصوصی است.

یاری افزود: با اجرای خط آهن قزوین - قم، پازل ریلی استان تکمیل شده و یک چهارراه ریلی در استان به سمت شمال و جنوب و غرب و شرق خواهیم داشت که این مهم موقعیت ارتباطی قزوین را ویژه تر کرده و بدون شک فرصت های اقتصادی قابل توجهی را برای استان بوجود خواهد آورد.

وی، احداث خط آهن قزوین- قم را در توسعه بیشتر استان موثر دانست و گفت: اما با محدودیت های مالی پیش روی دولت در شرایط فعلی نمی‌توان انتظار داشت پروژه بزرگی مانند راه آهن قزوین - قم با اعتبارات دولتی اجرا شود.

این مسئول با بیان اینکه پیش از تحریم های مالی کشور مذاکراتی برای جذب سرمایه گذاری خارجی به منظور اجرای این طرح به شکل فاینانس انجام شده بود که به سرانجام نرسید، گفت: امیدواریم با بهبود شرایط اقتصادی کشور و گشایش های مالی زمینه برای جذب سرمایه گذار برای عملیاتی کردن این طرح ریلی فراهم شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در مورد سیاست های توسعه ای استان برای سال های آتی نیز بیان کرد: توسعه استان را با توجه به ظرفیت های فراوان و قابل توجه در گردشگری باید در این حوزه پیش برد.

یاری یادآور شد: در همین راستا با ایجاد زیرساخت های ارتباطی مناسب، استان به دنبال جذب سرمایه گذار برای آبگرم یله گنبد است و فراخوان جذب سرمایه گذاری این منطقه مستعد گردشگری منتشر شده است.

وی افزود: راه اندازی سایت موزه محوطه های باستانی و پیش از تاریخ سگزآباد با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و تکمیل ساماندهی دولتخانه صفوی، احیای گراند هتل و تکمیل طرح‌های گردشگری در منطقه کامان و زرشک به همراه تقویت زیرساخت های دهکده طبیعت بوستان باراجین از طرح های مهم گردشگری است که توسعه آنها از اولویت های گردشگری استان بوده و مورد حمایت دولت قرار دارد.

بخش خصوصی راه آهن سازمان مدیریت و برنامه ریزی سرمایه قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر