کد خبر: 1015974 A

مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری قزوین:

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: ماهانه ۷۰ میلیون تومان برای نگهداری مسیرهای دوچرخه در سطح شهر قزوین هزینه می‌شود.

سعید جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از قزوین اظهار کرد: بر اساس طرح جامع ترافیک شهر قزوین در اکثر معابر سطح شهر باید مسیر دوچرخه احداث شود تا در نهایت تمام این مسیرهای دوچرخه به صورت یک رینگ بهم متصل شوند.

مدیرعامل‌سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین عنوان کرد: هدف از اجرای این پروژه ایجاد زیرساخت‌های لازم برای استفاده شهروندان از دوچرخه در ترددهای درون شهری است زیرا وقتی زیرساخت فراهم باشد با اجرای برنامه‌های فرهنگی بهتر می‌توان شهروندان را به دوچرخه سواری در سطح شهر ترغیب کرد.

جهانگیری تصریح کرد: در این راستا هر ساله بخشی از بودجه سازمان برای احداث مسیرهای دوچرخه اختصاص می یابد البته مسیرهای احداث شده قبلی نیز نیاز به تعمیر و نگهداری دارند.

وی خاطرنشان کرد: برخورد خودروها با موانع فلزی تفکیک کننده مسیرهای دوچرخه و تأثیر شرایط جوی روی خط کشی مسیرها از جمله مواردی است که باید همواره بررسی شده و در صورت وارد آمدن خسارت به این بخش ها باید در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام کرد.

این مسئول یادآور شد: براین اساس ماهانه به طور متوسط ۷۰ میلیون تومان برای تعمیر و نگهداری مسیرهای دوچرخه سطح شهر هزینه می شود و در مجموع ۹ ماهه نخست سال جاری بیش از ۶۰۰ میلیون تومان در این بخش هزینه شده است.

ترافیک حمل و نقل و ترافیک شهرداری دوچرخه سواری سازمان حمل و نقل شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر