کد خبر: 1015959 A

مدیر شیلات جهاد کشاورزی استان:

مدیر امور آبزیان و شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: باتوجه به راه‌اندازی بزرگترین واحد صنعتی تکثیر ماهیان زینتی جهان در استان قزوین، این استان به پایگاه اصلی صادرات این محصولات به خارج از کشور تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، ایرج رحمانی اظهار کرد: بزرگترین واحد صنعتی و مسقف پرورش و تولید ماهیان زینتی در جهان با ظرفیت ۳۰ میلیون قطعه به زودی در قزوین به بهره برداری می رسد.

مدیر شیلات جهاد کشاورزی استان ادامه داد: این واحد که همزمان به تولید غذا، دارو و آکواریوم و تجهیزات آن خواهد پرداخت به دلیل تکثیر عمده و دارا بودن مجوزهای لازم از سوی سازمان دامپزشکی و رعایت استانداردهای مورد نظر کشورهای خارجی، توان صادرات ماهیان زینتی از قزوین و کشور به خارج را افزایش خواهد داد.

رحمانی با بیان اینکه سالانه حدود ۲ میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی از استان به خارج از کشور صادرات می‌شود،افزود: ارزش ریالی این مقدار صادرات ماهیان زینتی تقریبا ۱۰۰ میلیارد ریال است.

وی، ترکیه، افغانستان، گرجستان، جمهوری آذربایجان و کشورهای حاشیه خلیج فارس را عمده مقاصد صادراتی ماهیان زینتی در قزوین نام برد و افزود: فعالیت این واحد می‌تواند قزوین را به بارانداز و پایگاه اصلی صادرات ماهیان زینتی به خارج از کشور تبدیل کند.

این مسئول یادآور شد: سالانه ۲۷ تا ۳۰ میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی در استان قزوین به تولید می رسد.

مدیر شیلات جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد: با راه اندازی بزرگترین واحد تولید و تکثیر ماهیان زینتی مسقف جهان در شهرک صنعتی لیا که از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی در دست احداث است و فاز اول آن امسال راه اندازی می شود، ظرفیت تولید و تکثیر ماهیان زینتی در استان ۲ برابر رقم فعلی افزایش می یابد.

براساس آخرین آمار،  ۸۸ واحد پرورش و تکثیر ماهیان زینتی در استان قزوین فعالیت می‌کنند که حدود ۶۷۴ نفر در این واحد ها مشغول کار هستند.

سال گذشته حدود ۳۰ میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی در قزوین به تولید رسید.

استان قزوین جهاد کشاورزی جهان سازمان جهاد کشاورزی استان واحد صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر