کد خبر: 1015648 A

مدیرکل انتقال خون استان خبر داد:

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: با بررسی بعمل آمده تولید پلاکت به روش آفرزیس در استان از رشد قابل قبولی برخوردار بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مجید عبدالهی مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی با اشاره به آمار اهدای اختصاصی پلاکت اظهار داشت که در ۸ ماهه اول سال تعداد ۱۷۰۷ واحد پلاکت به روش آفرزیس در انتقال‌خون استان تولید شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارای رشد بیش از ۱۷ درصد بوده است.

عبدالهی با بیان اینکه اداره آفرزیس انتقال خون خراسان رضوی دارای دستگاه تولید اختصاصی پلاکت بوده و از نظر منابع انسانی و سایر امکانات با کمبود هایی روبرو بوده است ، نتایج حاصله را ناشی از تلاش مضاعف کارکنان متعهد این بخش ذکر کرد .

وی نحوه جذب و مدیریت داوطلبان را بصورت اطلاع رسانیهای حضوری و غیر حضوری به اهداکنندگان و بویژه اهداکنندگان مستمر خون عنوان و تصریح کرد: اگر امکانات و منابع لازم تامین شود ، این بخش آمادگی افزایش بیشتر تولید اختصاصی  انواع فراورده های خونی را خواهد داشت .

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی شرایط عمومی اهدای اختصاصی پلاکت و پلاسما را در بخش آفرزیس مانند شرایط عمومی اهدای خون دانست و بخصوص از اهداکنندگان مستمر خون درخواست کرد تا با تماس با این بخش ضمن کسب اطلاعات بیشتر به اهداکنندگان اختصاصی فرآورده های خونی پیوسته و به این ترتیب مجموعه عام المنفعه انتقال خون را در یاری رساندن به بیماران نیازمند به این نوع فرآورده های خونی بیش از پیش یاری کنند.

وی افزود: هر اهداکننده واجد شرایط  پلاکت ، میتواند در هر هفته دو نوبت و در مجموع درهر سال ۲۴ نوبت پلاکت اهدا کند.

اداره آفرزیس انتقال خون استان هم اکنون در مشهد مقدس ، میدان شریعتی ابتدای خیابان دانشگاه طبقه دوم پایگاه امام رضا علیه السلام واقع است و آماده پاسخگویی و اطلاع رسانی به داوطلبان و پذیرش اهداکنندگان واجد شرایط خواهد بود، همچنین تلفن تماس این بخش ۳۸۵۱۸۵۵۳-۰۵۱ اعلام شده است.

امام رضا انتقال خون تلفن خراسان رضوی رشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر