کد خبر: 1015618 A

جانشین ستاد کرونا استان قزوین:

جانشین ستاد کرونا استان قزوین گفت: دورهمی‌های خانوادگی می‌تواند در مسیر کاهش ابتلای ویروس کرونا 51 درصداثرگذار باشد.

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از قزوین اظهار کرد: از زمان اجرای طرح محدودیت ها دورهمی‌های خانوادگی هم کاهش داشته که توانسته 51 درصد در سیر نزولی ابتلای ویروس کرونا تاثیر گذار باشد و این امر به سبب  ممنوعیت ترددهای شبانه صورت گرفته است.

جانشین ستاد کرونا استان با بیان اینکه ممنوعیت تردد هنوز در استان قزوین ادامه دارد، افزود: ممنوعیت تردد‌ها از 9 شب تا 4 صبح  در همه وضعیت های نارنجی و زرد کماکان ادامه خواهد داشت.

حبیبی بیان کرد: ممنوعیت ترددهای شبانه یکی دیگر از عوامل مهم و اثر بخش در کنترل بیماری کرونا است.

وی یادآور شد: کم هزینه‌ترین راه که کمترین فشار را هم به مردم هم وارد می‌کند همین ممنوعیت ترددهای شبانه است که از زمان آغاز این طرح تاکنون هم تاثیر بسزایی داشته است.

معاون سیاسی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: کاهش ترددها با استقبال خوبی از سوی شهروندان روبرو شده است که این امر هم ضرر اقتصادی ندارد و هم کاهش بیماری را به دنبال دارد.

حبیبی با اشاره به اینکه تمامی تلاش ستاد مقابله با کرونا کاهش روند این ویروس در استان است، اضافه کرد: این ستاد به دنبال ایجاد شرایط پایدار و با ثبات در استان است و تمامی اقدامات و تمهیدات لازم در این زمینه را انجام می دهد.

جانشین ستاد کرونا استان با بیان این مطلب که استفاده از ماسک در جامعه و توسط مردم نهادینه شده است، گفت: خوشبختانه استفاده از ماسک کاملا در سطح استان رعایت می شود که کمک شایانی در نزولی شدن سیر این ویروس دارد.

وی در پایان از شهروندان خواست تا رعایت مراقبت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را با جدیت بیشتری دنبال کنند تا شاهد از بین رفتن این بیماری در سطح استان باشیم.

استان قزوین جامعه ماسک معاون سیاسی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر