کد خبر: 1015568 A

فرماندار بهاباد خبر داد:

فرماندار بهاباد گفت: با اختصاص ۶ میلیارد ریال به بازسازی قنات روستای فردوسیه بهاباد، شاهد بهره‌برداری مجدد از این قنات تا یک ماه آینده خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی خانی زاده در بازدید از روند احیای قنات روستای فردوسیه گفت: قنات این روستا همواره در بارندگی‌های سالانه دچار ریزش می‌شود که آبدهی آن به همین دلیل و بر اثر مروز زمان کاهش محسوسی داشته است.

وی افزود: طرح مطالعاتی توسط جهاد کشاورزی بهاباد برای احیای این قنات صورت گرفته و اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال برای بازسازی آن در نظر گرفته شده است که امیدواریم در یک ماه آینده شاهد اتمام طرح و بهره‌برداری مجدد از این قنات باشیم.

فرماندار بهاباد تأکید کرد: در سال جاری برای احیای قنوات و احداث کانال‌های کشاورزی اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بهاباد هم گفت: دبی قنات روستای فردوسیه ۲۰ لیتر بر ثانیه بوده که بر اثر سیلاب‌ها و عدم لایروبی مناسب، متاسفانه به ۴ لیتر در ثانیه رسیده است.

مهدی عبدالحسینی زاده ادامه داد: با مرمت و احیای این قنات و با احداث کانالی به طول هزار و ۳۰۰ متر در عمق پنج متری، هدر رفت آب در مسیر این قنات به حداقل رسیده و شاهد رونق مجدد در این روستا خواهیم بود.

جهاد کشاورزی دبی فرماندار کشاورزی روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر