کد خبر: 1015523 A

رئیس اتاق تعاون استان خبر داد:

رئیس اتاق تعاون خراسان رضوی از آغاز توزیع روغن خوراکی تنظیم بازار توسط اتحادیه‌های تعاونی مصرف استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سید حسین مجتبوی در این خصوص گفت: ۵۰۰ تن روغن خوراکی به تعاونی‌های خراسان رضوی جهت توزیع بین اعضا اختصاص یافته که در اولین مرحله حدود ۱۰۰ تن در تاریخ سوم دی ماه به استان رسیده و در حال توزیع است.

وی افزود: با توجه به ظرفیت بالای بخش تعاون و تجارب موفق پیشین این بخش در توزیع کالاهای اساسی، این اتاق با همکاری اتاق تعاون ایران و استانداری خراسان رضوی، هماهنگی‌های لازم را جهت اختصاص سهمیه بخش تعاون و توزیع روغن خوراکی با قیمت تنظیم بازار در فروشگاه های اتحادیه های تعاونی مصرف فرهنگیان (اتما) و اتحادیه های تعاونی مصرف کارکنان دولت (اسکاد) و تعاونی های تحت پوشش در استان خراسان رضوی انجام داده است.

مجتبوی بر لزوم استفاده از شبکه های توزیع تعاون با هدف دسترسی سریع و بدون واسطه مصرف کنندگان نهایی به کالاهای اساسی مشمول تنظیم بازار تاکید کرد و گفت: در تنظیم بازار بخش های مختلفی از دولت و بخش‌خصوصی نقش دارند ولیکن با نگاه به گذشته می‌توان اذعان کرد بخش تعاون توانسته در توزیع کالاهای اساسی مدیریت درستی را به نمایش بگذارد و بدون مشکل، کالای اساسی را به دست مصرف کنندگان واقعی برساند.

وی افزود: مجموعه تعاونی ‌ها، یک بخش عمومی، مردم نهاد و اجتماعی محسوب می‌شوند و از این منظر بیشتر مورد توجه و اعتماد هستند؛ این فروشگاه ها به‌ صورت مدیریت‌ شده و زنجیره‌ ای قابلیت توزیع کالاها را دارند که همواره نظام توزیع کشور از این توانمندی بهره برده است.

رئیس اتاق تعاون استان گفت: اتحادیه ها و تعاونی های مصرف با هدف توزیع هر چه بهتر اقلام اساسی مورد نیاز مردم تشکیل شده است، همچنان که این شبکه در دوران جنگ نیز کارنامه بسیار خوبی برای توزیع اقلام اساسی از خود برجای گذاشتند و توزیع گسترده اقلام به درستی انجام پذیرفت و کمبودی در تامین کالاهای اساسی به وجود نیامد.

مجتبوی افزود: نرخ این اقلام بر اساس اعلام روزانه ستاد تنظیم بازار تعیین خواهد شد و اقلام مذکور بر اساس نرخ مصوب بدون هیچگونه افزایش قیمتی در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

رئیس اتاق تعاون استان با بیان اینکه این امر با هدف ارتقای سطح خدمات رسانی به عموم مصرف کنندگان و در راستای اجرای سیاست های اقتصادی برای کمک به امر توزیع اقلام اساسی می باشد، اظهار کرد: توزیع کالاهای اساسی با نرخ مصوب باعث از بین رفتن صف های طولانی که خود موجب اخلال در نظام توزیع و افزایش قیمت بوده است، می گردد.

مجتبوی ضمن اظهار نگرانی بابت صفوف طولانی مردم که باعث افزایش شیوع ویروس کرونا و به خطر افتادن سلامت مردم خواهد شد گفت: با توجه به گسترده بودن شبکه توزیع تعاونی های مصرف در مناطق مختلف استان، توزیع کالا از طریق تعاونی ها، ضمن ایجاد توازن، موجب از بین رفتن صف های طولانی و توزیع هر چه بهتر اقلام مورد نیاز مردم نیز خواهد شد.

رئیس اتاق تعاون خراسان رضوی در خاتمه با تاکید بر اینکه، توزیع این اقلام با نظارت کامل از سوی اتاق تعاون استان همراه خواهد بود، گفت: چنانچه تعاونی ها به جایگاه حقیقی خود دست یابند، خدماتی ارائه خواهند داد که موجب تعدیل قیمت ها و رساندن کالا به دست مصرف کننده با قیمت واقعی می شود.

حدود ۵۰۰ تن روغن خوراکی از روز گذشته از طریق فروشگاه های اتحادیه تعاونی های اتما و اسکاد در حال توزیع بوده  و با تمهیدات و مذاکرات انجام شده در هفته های آتی شاهد توزیع برنج و گوشت تنظیم بازار نیز از طریق همین اتحادیه ها خواهیم بود.

استان خراسان رضوی پوشش تنظیم بازار خراسان رضوی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر