کد خبر: 1015520 A

طی مراسمی؛

در مراسمی معاون سیاسی ‌‌و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان معرفی شد.

به گزارش ایلنا، جلسه شورای مدیران ستادی استانداری با حضور معاونین و مشاورین استاندار مدیران کل ستادی و با حضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران و معاونین فرمانداران و بخشداران صبح روز “جمعه” در استانداری برگزار شد و در این جلسه ابوذر کوثری به عنوان معاون سیاسی و اجتماعی استانداری معرفی شد. 

استاندار در این جلسه از خدمات علی زینی‌وند معاون سابق سیاسی و اجتماعی استانداری که اکنون در سمت استاندار کرمان مشغول خدمت است، قدردانی و ابوذر کوثری را که قبل از این تصدی فرمانداری ایرانشهر را عهده دار بوده است به عنوان معاون سیاسی و اجتماعی استانداری معرفی کرد. 

موهبتی افزود: ابوذر کوثری به طور همزمان گزینه مدیرکلی سیاسی وزارت کشور بودند اما بدلیل نیاز استان در اینجا نگه داشته شدند. همچنین آقای کوثری از برگزیدگان نخبگان کشوری و استخدام ایشان در وزارت کشور نیز از محل همین بند بوده است. 

احمدعلی موهبتی در ادامه این جلسه از خدمات اردکانیان وزیر نیرو، اسلامی وزیر راه و شهرسازی، حاج میرزایی وزیر آموزش و پرورش و آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان قدردانی کرد.

 وی گفت: این وزرا ضمن ادامه اجرای پروژه‌های دولت یازدهم در استان، پروژه‌های مهم در حال اجرای استان را نیز نسبت به گذشته شتاب بیشتری دادند.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان افزود: در عمر باقی مانده از دولت انتظار داریم سایر وزرا نیز توجه جدی تری به استان و پروژه های تعطیل شده داشته باشند.

 ابوذر کوثری معاون جدید سیاسی و اجتماعی استانداری هم در این نشست گفت: در حال حاضر در شرایط جنگ تمام عیار در ابعاد مختلف اقتصادی و فرهنگی هستیم و سبک مدیریتی باید خودش را با این معضلات و مشکلات هماهنگ کند.

 وی تاکید کرد: مدیریت ما در این شرایط باید کارآمدتر و راندمان کاری ما موثر تر از گذشته باشد.

 معاون سیاسی و اجتماعی استاندار ادامه داد: مدیریت ما باید در تعقیب مشکلات باشد و نباید از مشکلات عقب بیفتد تا در نهایت بر آن چیره شود در غیر اینصورت و در شرایطی که روند مشکلات فزاینده باشد و در مقابل کیفیت مدیریت ها روند کاهنده داشته باشد گسلی ایجاد می شود که از درون آن جز نارضایتی اجتماعی نمی تواند بیرون بیاید.

 کوثری با بیان اینکه پروژه ها و کارهای بزرگ و کم نظیر در استان سیستان و بلوچستان در حال اجرا است؛ اضافه کرد: پروژه راه آهن، طرح‌های بزرگ گازرسانی به شهرستان ها و همچنین طرح‌های بزرگ در حوزه مرز و بازارچه‌ها و طرح‌های بزرگ کشاورزی در شمال و جنوب استان در حال انجام است که همه اینها محصول زحمات و بستری است که نظام فراهم کرده و جای تقدیر و تشکر از همه مدیران دارد.

وی با بیان اینکه استان به لحاظ فرهنگی، اجتماعی و‌مذهبی از تنوع بالایی برخوردار است، استان را رنگین کمان اقوام و‌مذاهب برشمرد و گفت: برادران تشیع و تسنن و اقوام مختلف در صلح و آرامش و در کنار یکدیگر باهم زندگی می‌کنند به طوری که از زاهدان به عنوان پایتخت وحدت اسلامی یاد می شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری افزود: به گواه تاریخ، قوم بلوچ و‌سیستانی های خونگرم از اصیل ترین اقوام ایرانی هستند که سهم زیادی در غنای فرهنگی ایران داشته اند.

کوثری ادامه داد: در میان بلوچ ها تاکنون واگرایی سرزمینی و واگرایی سیاسی نداشته ایم به غیر از برخی ستیزه جویی های معدود در تاریخ معاصر که در مجموع واگرایی محسوب نشده و قابل چشم پوشی است. این قوم خود از مدعیان ایرانی بودن است و حب وطن و میهن دوستی در میان آنها بسیار قوی است.

وی تصریح کرد: ایران یک وحدت جوهری است که از تنیدگی اقوام ایرانی تشکیل شده و سیستان و بلوچستان نیز به همین گونه می باشد، لذا حفظ وحدت ملی، انسجام و برادری دینی از اوجب واجبات است و‌ برقراری موازنه بین نیروهای اجتماعی و نگه داشتن آنان حول نظام اسلامی و ایران از رسالت های ما باید باشد.

معاون سیاسی افزود: سیاست ورزی از سوی فعالان اجتماعی و سیاستگذاری از ناحیه حاکمیت می بایست پیرامون حفظ و تقویت این وحدت و انسجام باشد و با ابتنا بر این تنوع اجتماعی و قومی است که سیاست ورزی شکل می گیرد.

وی افزود: در سیاست ورزی امکان اشتباه معقول از ناحیه هر کدام از طیف های فعال در حوزه سیاست بدلایلی چون اشتباه در ارزیابی و محاسبه نیروهای خود یا رقیب محتمل است و بر این اساس ممکن است بخشی از نیروهای اجتماعی در یک رقابت انتخاباتی بر اساس همان محاسبه غیر دقیق نتیجه مورد نظر را نگیرد. این مساله البته اشکالی ندارد و در رقابت های آتی قابل جبران است اما اگر در یک رقابت سیاسی و  انتخاباتی نتیجه مورد نظر حاصل نشد نباید قواعد کلان و چارچوب ها را که همان حفظ وحدت و برادری دینی و ملی است زیر سوال ببریم و به چالش بکشیم. چون این مساله بدرستی جزو خطوط قرمز نظام جمهوری اسلامی است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار گفت: محدوده فعالیت حوزه سیاسی به عنوان جانشین استاندار محدود به حوزه فرمانداران، بخشداران و برخی از دستگاه‌ها نمی‌شود و فراتر از این موضوعات است.

کوثری با اشاره به در پیش رو بودن برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و‌روستا، هر دو‌انتخابات را مهم برشمرد و اظهار داشت: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بدلیل بافت اجتماعی استان و جمعیت بالای روستایی استان باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی از فرمانداران و بخشداران خواست: با استفاده از همه ظرفیت ها و امکانات موجود در جهت برگزاری انتخابات سالم و قانونمند با مشارکت حداکثری مردم برنامه ریزی و تلاش کنند.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری نیز در این جلسه گزارشی از حوزه معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری ارایه داد.

محمد سرایانی؛ تشکیل خانه سمن ها، تشکیل خانه احزاب و راه اندازی نمایندگی وزارت امور خارجه در استان، ارتقاء سطوح تقسیمات کشوری و برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان را از جمله اقدامات مهم حوزه معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری در سیستان و بلوچستان نام‌ برد.

گفتنی است که در پایان این جلسه از محمد هادی مرعشی برای سرپرستی حوزه معاونت سیاسی و اجتماعی و اقدامات مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و کارشناسان این دفتر تقدیر شد.

جنگ سیاسی و اجتماعی سیستان و بلوچستان معاون وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر