کد خبر: 1015374 A

سخنگوی سازمان آتش نشانی:

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه متوقف‌شدن تله کابین توچال ناشی از نقص فنی نبود، گفت: همه کوهنوردان و گردشگردان توچال از ایستگاه‌های بالا به سلامت به ایستگاه‌های پایینی منتقل شدند.

به گزارش ایلنا، جلال ملکی با اعلام  این مطلب گفت: به طور معمول بسیاری از شهروندان در روز‌های پایانی هفته و به خصوص ایام زمستان به این مکان مراجعه می‌کنند که اکثرا در ساعات عصر قصد بازگشت دارند، اما طبق تعرفه و شیوه نامه ها، هر زمان شدت باد از حد تعریف شده‌ای بالاتر برود مسئولان تله کابین در راستای حفاظت از جان شهروندان برای اینکه اتفاقی در جابه جایی افراد در تله‌ها پیش نیاید تله کابین را به طور موقت خاموش می‌کنند که به محض اینکه سرعت باد طبیعی شد دوباره کار دنبال می‌شود.

وی گفت: بر همین اساس عصر امروز در مقطعی شدت باد بالا رفت و نگرانی ایجاد شد و در مقطعی تله کابین را خاموش کردند و در این مدت حدود ۱۰۰ نفر در ایستگاه ۷ توچال منتظر ماندند که بلافاصله پس از راه اندازی تله کابین همه شهروندان به سلامت به ایستگاه‌های پایین‌تر منتقل شدند.

ملکی افزود: توقف تله کابین در این شرایط همیشه رخ می‌دهد و برای حفظ جان شهروندان و ورزشکاران این تصمیم گرفته می‌شود و خاموش شدن تله کابین ناشی از نقص فنی نبوده است.

وی گفت: چند سالی است که آتش نشانی در روز‌های پایانی هفته دو ایستگاه در تله کابین توچال و دارآباد مستقر کرده است که اگر مشکلی پیش بیاید همانند امروز می‌توانند نیرو اعزام کنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی افزود: البته دو ایستگاه دیگر هم در ارتفاعات پایین‌تر حضور دارند که از کمپ‌ها پشتیبانی می‌کنند.

ملکی از کوهنوردانی که حرفه‌ای نیستند درخواست کرد سعی کنند به ارتفاعات بالاتر نروند و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا قبل از اینکه هوا رو به تاریکی برود به پایین ارتفاعات مراجعه کنند و تجهیزات مناسب و غذا همراه داشته باشند.

آتش نشانی زمستان سازمان آتش نشانی سلامت سخنگوی سازمان آتش نشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر