کد خبر: 1015118 A

رئیس قوه قضائیه مطرح کرد:

رئیس قوه قضائیه در شورای اداری بجنورد گفت: تجربه‌های موفقی در خنثی سازی تحریم ها داریم.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در ادامه برنامه‌های سفر یک روزه به استان، در نشست شورای اداری مرکز خراسان شمالی، با گرامیداشت یاد آیت الله مهمان نواز نماینده فقید مردم استان در مجلس خبرگان و شهدای استان گفت: امیدواریم خدا عاقبت امر ما را با شهادت به خیر بگرداند.

وحدت؛ بستر ضروری برای توسعه استان است

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اظهار داشت: وحدت و انسجام و یکپارچگی به عنوان یک زیرساخت و زمینه و بستر ضروری برای توسعه استان است. اینکه گویش‌ها و اقوام مختلف از ترک و کرد و ترکمن و شیعه و سنی و مردمی پرتلاش و سختکوش در کنار هم زندگی می‌کنند، جای خوشحالی دارد و یکی از زمینه‌های توسعه یافتگی است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به سفر پرخیر و برکت رهبر انقلاب به این استان افزود: سخنان ایشان در سبک زندگی و محور‌های دیگر در این استان و مصوبات اقتصادی منشا برکت بوده و بخشی از آن مصوبات باقی است که ان شاالله پیگیری در زمینه‌های مختلف، توسعه را افزون می‌کند.

 خراسان شمالی نیازمند توسعه یافتگی جدی است

رئیس قوه قضائیه گفت: اینجا کمتر از دو دهه است که استان شده و نیازمند توسعه یافتگی جدی است. مدیران مصمم با روحیه بسیجی و دارای دانش و بینش و انگیزه دارد که می‌توانند در کشاورزی، گردشگری و صنعتی، به عنوان سه محور اصلی توسعه استان، در یک اقدام هماهنگ، تحولی در استان ایجاد کنند.

رئیسی با اشاره به آماده بودن بستر‌های توسعه در استان گفت: در حوزه اشتغال و تولید و کارآفرینی و اشتغازایی باید این بسترسازی را پیش ببریم و آنچه مهم است، پیش بردن راهبرد خنثی کردن و بی اثر کردن تحریم هاست که مورد نظر رهبر معظم انقلاب است. در راستای این راهبرد ما در حوزه‌های علم و فناوری و هسته‌ای و صنعت دفاعی، پیشرفت‌های چشمگیری داشته ایم که تحریم در هسته‌ای از همه بیشتر است و پیشرفت ما به اقرار دوست و دشمن، موید اثر خنثی سازی تحریم است.

رئیس دستگاه قضا گفت: اگر تحریم موثر بود به رغم همه تنگناها، باید در این محور‌ها رشد نمی‌کردیم. هسته‌ای، حوزه موفقیت و مدال آوری ما بوده است. یعنی نشان داده این راهبرد جدی خنثی سازی، جواب داده و عملیات شدنی است.

از مدیران شجاع و پیگیر در دستگاه قضا حمایت می‌کنیم

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: از مدیران شجاع و پیگیر مجاهدانه و مجدانه و خطرپذیر در دستگاه قضا حمایت می‌کنیم. از سرمایه گذاران و مدیران شجاع حمایت می‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اظهار داشت: سه هزار شهید خراسان شمالی و جانبازان و ایثارگران، گواه بر این حقیقت هستند که بسیاری از کار‌های نشدنی، در جبهه شد و این یعنی حقیقتا خنثی کردن تحریم، امری شعاری نیست.

رئیس دستگاه قضا گفت: هر مانعی که برای تولید و رشد اقتصادی وجود دارد باید با پیگیری از بین برود.

قاچاق سازمان یافته کالا از موانع تولید است

رئیسی افزود: قاچاق سازمان یافته کالا یکی از موانع تولید است. عزیزان در بخش امنیتی و انتظامی مجدانه دنبال می‌کنند. بروکراسی اداری یا به تعبیری، این هفت خوان، قابل رفع شدن است. مدیران با اراده می‌خواهد. راه‌ها و شرایط دستیابی به مجوز‌ها را برای سرمایه گذاران کوتاه کنیم تا فضا برای پیشرفت آنان بیشتر شود. فضا را برای هر فساد اقتصادی ناامن و دست رانت خواران را قطع کنید. مطلقا اجازه ندهید در هیچ جای نظام اداری ما، فساد رخنه کند و به نام نظام و شهدای ما تمام شود.

حجت الاسلام و المسلمین تاکید کرد: در این استان برخی از مشکلات از جمله زمین‌های فاقد سند داریم. تسریع در صدور سند را اداره کل اسناد و املاک استان دنبال کند. در مدیریت منابع آب در وزارت نیرو دنبال شود. ۲۹۰ روستای استان مسئله آب دارند. مدیریت و تقسیم عادلانه منابع آبی در دستور کار باشد. چراکه میزان داشته‌های آب مشخص است و تقسیم عادلانه می‌خواهد.

وی درباره موضوع راه آهن مشهد گرگان و سیمان بجنورد هم گفت: هر دو مطلب سال‌ها قبل مطرح بوده و تفاهم‌هایی هم در این زمینه منعقد شده بود. در زمان تولیت آستان قدس، دنبال بودیم و از آقای درویشیان هم کمک بگیرید و پیگیر باشید تا به سرانجام برسد. سال پایانی دولت باید تلاش مضاعف و کار‌های ناقص کامل شود. به تعبیر رهبری زمان کمی نیست. کار‌هایی که با یک خیز برداشتن چه به لحاظ اعتبارات و چه صدور دستورات، به نتیجه می‌رسند باید پیگیری و نهایی شود.

اجازه ندهیم امنیتی که خدا به ما داده، مخدوش شود

رئیسی با قدردانی از نیرو‌های انتظامی و سپاه و ارتش برای امنیت در همه جای کشور، چه مرزی‌های آبی و خاکی و سواحل گفت: این نعمتی است که خدا به ما داده. فعالان حوزه امنیت اجازه کوچکترین شرارت و ناامنی به افراد شرور و افراد سابقه دار ندهند این امنیت را اجازه ندهیم مخدوش شود.

وی نقش زنان ما در عرصه‌های مختلف از جمله فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی را تاثیرگذار دانست و گفت: اقدام در آزاد کردن زندانیان جرایم غیرعمد، قابل تجلیل است. از آقای جعفری رئیس دستگاه قضائی استان می‌خواهم بررسی کنند تا چه حد آزادی بانوان زندانی قابل اجراست.

رئیس قوه قضائیه گفت: نتیجه تلاش شما در خراسان شمالی در حمایت از تولید و امنیت و دادگستری قابل تحسین است.

از توفیق در جمع شما خرسندم. به خانواده شهدا ارج می‌نهیم و از نماینده، ولی فقیه و استاندار و دیگر مدیران، تشکر می‌کنم و آرزوی توفیق برای گام‌های بهتر دارم.

خراسان شمالی رشد شورای اداری قوه قضائیه تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر