کد خبر: 1015091 A

استاندار البرز:

استاندار البرز با عنوان اینکه اکنون حدود 15 هزار نفر جمعیت در مسکن مهر ماهدشت مستقر هستند که باید برای رفع مشکلات و ارائه خدمات آنها اقدام کنیم، افزود: این محل، زیرساخت های مناسبی ندارد بنابراین به طور قطع اگر مجموعه مدیران در زمان ایجاد آن حضور داشتند از ساخت و سازهای گسترده جلوگیری می کردند.

به گزارش ایلنا از البرز، شهبازی در بازدید از حلقه دره، مسکن مهرماهدشت، نهر سیاه جوی و محل احداث اردوگاه ماده 16 استان که روز پنجشنبه به اتفاق نمایندگان مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی، صورت گرفت، اظهار داشت: این بازدید از مشکلات ماهدشت پیرو درخواست های مردمی انجام شد تا از نزدیک شاهد اقدامات برنامه ریزی شده برای رفع موانع باشیم.

وی ادامه داد: حلقه دره از سال ها پیش در این مکان ایجاد شده و روزانه به طور متوسط هزار و 400 تن زباله از سراسر استان در این محل به شیوه سنتی دفن می شود.

شهبازی گفت: سال گذشته در تعاقب بازدید هایی که داشتیم، مقرر شد شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج نسبت به اقدام در خصوص حل این معضل بزرگ اقدام کنند.

وی با بیان اینکه حلقه دره مکانی برای تجمع حیوانات بلاصاحب شده، افزود: همچنین قرار شد که شهرداری کرج مکان جدیدی برای دفن و بازیافت زباله ایجاد کند، از این رو برنامه ریزی شد تا با ایجاد فضای جدید، مشکلات دفن زباله کرج تا 20 سال آینده حل شود.

استاندار البرز اضافه کرد: همچنین مقرر شد که تنها زباله های کرج و فردیس در این مکان ساماندهی شوند و برای سایر شهرستان ها مکانی در نظرآباد پیش بینی شده است.

وی گفت: باید از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی نیز بهره برداری کنیم تا در این محل در خصوص کمپوست و تولید انرژی وارد عمل شوند.

شهبازی با اشاره به بازدید مسکن مهر ماهدشت، افزود: این محل، زیرساخت های مناسبی ندارد بنابراین به طور قطع اگر مجموعه مدیران در زمان ایجاد آن حضور داشتند از ساخت و سازهای گسترده جلوگیری می کردند.

وی گفت: ولی اکنون حدود 15 هزار نفر جمعیت در مسکن مهر ماهدشت مستقر هستند که باید برای تسهیل در ارائه خدمات به آنها اقدام کنیم.

استاندار البرز با قدردانی از نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی به جهت جدیت در پیگیری مطالبات مردم، افزود: مقرر شد فرماندار کرج در یک فرصت 10 روزه برای احصا مشکلات و موانع مسکن مهر ماهدشت اقدام کند تا در قالب جلسه ای برای اختصاص اعتبارات لازم ارتقا زیرساخت ها، تصمیم گیری کنیم.

وی با اشاره به بازدید از نهرسیاه جوی، عنوان کرد: ساماندهی و لای روبی نهر سیاه جوی برای پیشگیری از حوادث و مشکلات ناشی از بروز سیلاب ها ضرورت دارد و باید شهرداری منطقه با اهتمام ویژه ای وارد عمل شود.

شهبازی گفت: البته طی چند دهه گذشته ساخت و سازهای غیر مجاز از نهر دلمبر تا نهر سیاه جوی منجر به مسدود شدن راه طبیعی سیلاب ها شده و مشکلات فراوانی را ایجاد کرده است.

وی افزود: از زمان حضورم در استان با جدیت وارد عمل شدم تا از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری کنم که بر این اساس کمیسیون های ماده 100 و سایر کمیسیون هایی که خروجی آنها به چنین مسائلی دامن می زند را منع کردم.

استاندار البرز ادامه داد: اردوگاه ماده 16 نیز یک ضرورت غیر قابل انکار برای استان است از این رو جانمایی صورت گرفته و روند اجرای پروژه نیز دنبال می شود، از دبیر جدید شورای هماهنگی مواد مخدر استان انتظار می رود در این رابطه با جدیت بیشتری وارد عمل شود تا برنامه ها و پیگیری ها به ثمر بنشیند.

 

استاندار البرز ماهدشت مسکن مهر ماهدشت سایت حلقه دره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر