کد خبر: 1015062 A

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان چناران گفت: فیلم داستانی المپیادی‌ها باهدف معرفی پتانسیل‌ها و جاذبه‌های گردشگری اخلمد توسط حسن حجگذار از اوایل آذرماه امسال آغاز و هم‌اکنون در حال فیلم‌برداری است.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد طاهریان مقدم با اعلام این خبر افزود: تاکنون ۷۰ درصد المپیادی‌ها با حضور بازیگران در روستای زادگاه کارگردان فیلم المپیادی‌ها ضبط‌شده است. 

کارگردان فیلم المپیادی‌ها نیز اظهار کرد: مجموعه داستانی المپیادی‌ها که در ۸ قسمت ۹۰ دقیقه‌ای برای پخش از سینمای خانگی و با نگاه به میراث‌ها و اصالت‌هایمان در روستاها، تولید می‌شود تاکنون ۷۰ درصد قسمت اول با عنوان " بزن بریم بهشت" در روستای توریستی، گردشگری و زیبای اخلمد ضبط‌شده است.

حسن حج‌گذار ادامه داد: حضور بازیگران سینما و تلویزیون ازجمله شهنام شهابی، بهنوش بختیاری، کیانوش گرامی، سعیده عرب، شهرام لاسمی( قلقلی) و رضا رویگری به همراه جمعی از بازیگران خراسانی همچون علی آزاد نیا، غلامرضا بایزان منش، محمد اللهی، حسین مقدم، مهری شمس، علیرضا سوزنچی، اسماعیل بایگی، حامد یزدی، سهیل سهیلی در حال ضبط است.

وی ادامه داد: هم‌چنین جمعی از بازیگران نوجوان دیگر ازجمله محمد ستاری، مسعود سالاری، زهرا حجگذار، فرناز نیک نظر، مهدی باقرنیا، شکری باقرنیا، مجید مظلومی، حسین پروانه، حسین رنجبر، قاسم مؤمنی، رضا ستاری از شیراز، اصفهان، مازندران، گیلان و اخلمد  نقش بسزایی در ثبت سکانس‌های ماندگار در این مجموعه داشته‌اند.

روستای اخلمد در استان خراسان رضوی در شمال شرقی ایران واقع شده است، این روستا دارای آبشاری است که در ۲ کیلومتری روستای قدیمی اخلمد جریان دارد، آهکی بودن جنس کوه‌های اخلمد باعث پیدایش حفره‌های ژرف مدور در زیر این آبشار شده‌ است.

این دره دارای دیواره‌های صخره‌ای با ارتفاع حدود ۲۰۰-۳۰۰ متر است که یکی از بزرگ‌ترین مناطق برای ورزش مفرح سنگ‌نوردی در ایران است از دیواره‌های معروف  آن می‌توان به دیواره سفید - الله‌اکبر - عقاب و ... نام برد، این دره دارای چندین آبشار است که ۴ آبشار آن‌ها دائمی و چندین آبشار فصلی دارد . آبشار اصلی اخلمد حدود ۴۰ متر ارتفاع دارد . این آبشار که در فصل تابستان یکی از مهم‌ترین مناطق موردعلاقه گردشگران است ، بیش از ۲۳متر ارتفاع دارد . این منطقه همچنین با عبور یک رودخانه دائمی از آن دارای یک‌بند تاریخی ۷۰۰ ساله و ۱۰دیواره سنگی با دو جان‌پناه کوهنوردی است. 

جاذبه های گردشگری زهرا گردشگری گردشگری و صنایع دستی معرفی جاذبه های گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر