کد خبر: 1014950 A

امروز با حضور رئیس جمهور و به صورت ویدیوکنفرانس فاز دوم پتروشیمی ایلام به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا، فاز دوم پتروشیمی ایلام شامل واحد اُلفین و گوگردزدایی پس از پانزده سال انتظار امروز فاز دوم پتروشیمی ایلام با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

با بهره برداری از این پروژه عظیم زنجیره تولید تکمیل و میزان تولید به ۷۵۰ هزار تن اتیلن، پروپیلن، بنزین پیرولیز و سوخت مایع افزایش می یابد. 

با افتتاح واحد الفین نیاز مجتمع پتروشیمی ایلام به خوراک خط لوله غرب مرتفع و فلر پالایشگاه گاز ایلام قطع می‌شود. همچنین با بهره برداری از این واحد زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۶۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم  فراهم شده است. 

۷۱ درصد تجهیزات و قطعات مورد استفاده در دو پروژه الفین و گوگردزدایی پتروشیمی ایلام ساخت شرکت‌های داخل است و بیش از۹۰ درصد از نیرو‌های شاغل در پتروشیمی ایلام بومی شهرستان‌های استان ایلام و منطقه هستند.

فاز اول پتروشیمی ایلام در اردیبهشت ماه سال ۹۳ با هدف اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی افتتاح و در مدار تولید قرار گرفت،

فاز اول این مجتمع بزرگ شامل واحدهای پلی‌اتیلن سنگین و سرویس‌های جانبی همانند آب، برق، بخار، نیتروژن، هیدروژن و هوا است.

واحد پلی‌اتیلن سنگین با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال است و توانایی تولید ۳۶ گرید متنوع و مختلف و با قابلیت کاربرد بسیار بالا در حوزه صنایع پایین‌دست پتروشیمی را دارد.

واحد اُلفین و گوگردزدایی پتروشیمی ایلام، سولفات پتاسیم ارومیه و پتروشیمی هگمتانه سه طرحی‌ بود که امروز به با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسیدند. در مجموع  این طرح‌ها با ۲۸  هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ساخته شده‌اند.

مجتمع پتروشیمی ایلام با حدود ۲هزار نیروی انسانی متخصص و کارگر، بزرگترین شرکت خصوصی در استان ایلام و همچنین بزرگترین مجتمع پتروشیمی در غرب کشور است.

این مجموعه با هدف اشتغال زایی و رونق اقتصادی احداث شده و تا امروز شرایط اشتغال بالغ بر ۲۱۹۰نفر را بصورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم آورده است.

بیش از ۳.۵درصد از ذخایر نفتی و ۱۱درصد از ذخایر گازی کشور در استان ایلام قرار دارد.

بنزین پتروشیمی خوراک رئیس جمهور ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر