کد خبر: 1014916 A

فرماندار گناباد خبر داد:

فرماندار شهرستان گناباد گفت:۱۷۰ میلیارد ریال برای تکمیل فرودگاه گناباد اختصاص یافت.

به گزارش ایلنا از گناباد، حامد قربانی در این خصوص گفت: از این مبلغ ۷۰ میلیارد ریال از محل منابع شرکت فرودگاههای کشور و ۱۰۰ میلیارد ریال هم به دنبال سفر چندی قبل مسوول امور پایش و ارزیابی اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کشور به گناباد برای تکمیل باند، محوطه سازی و احداث راه دسترسی و دیوارکشی این فرودگاه تخصیص یافته است.

وی ادامه داد:  تکمیل فرودگاه گناباد از محل ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیصی شرکت فرودگاهها کشور به مناقصه گذاشته شده و پیمانکار آن مشخص شده است و ۱۰۰ میلیارد ریال هم در آینده نزدیک به مناقصه گذاشته می‌شود و به پیمانکار واگذار می‌گردد.

فرماندار گناباد گفت: با احتساب اعتبارات تخصیصی سالجاری، مجموع اعتباراتی که تاکنون برای احداث و تکمیل فرودگاه گناباد اختصاص یافته است به ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

وی افزود: به دنبال سفر رزم حسینی استاندار وقت خراسان رضوی به گناباد طی سال گذشته و بر اساس مطالبات مردمی سرعت بخشی در روند احداث و تکمیل فرودگاه این شهرستان مورد توجه خاص دولت قرار گرفت و تاکنون در مجموع صددرصد ساختمان امنیت پرواز و ۹۲ درصد ساختمان پایانه مسافربری این فرودگاه ساخته شده است.

قربانی با بیان اینکه فرودگاه گناباد تا اوایل سال آینده و در دولت تدبیر و امید به بهره برداری می رسد، ادامه داد: قرار بود این فرودگاه سال گذشته مورد بهره برداری قرار گیرد ولی به دلیل وضعیت اقتصادی و کمبود اعتبارات و جابه‌جایی مدیران این امر به تاخیر افتاد.

وی گفت: با بهره برداری از فرودگاه گناباد در مرحله نخست بر اساس نیاز هر هفته ۲ پرواز به مقصد تهران و همچنین اتوبوس و تاکسی هوایی به مقصد مشهد برقرار می شود.

فرماندار گناباد افزود: نام این فرودگاه نیز به نام فرودگاه شهدای گناباد مزین شد و در سیستم فرودگاهی به ثبت رسید.

مراحل اجرایی ساخت فرودگاه گناباد از سال ۱۳۷۲ آغاز شد و تا سال ۱۳۸۳ فقط باند خاکی آن اجرا شد و از آن زمان تا ابتدای سال ۱۳۹۵ بتن ریزی و تکمیل پهنای باند فرودگاه به اتمام رسید.

مرحله دوم ساخت فرودگاه گناباد شامل پایانه آن نیز تیر ماه ۱۳۹۴ از طریق مناقصه به پیمانکار واگذار شد و از شهریور ماه این سال گودبرداری و بتن ریزی سالن فرودگاه انجام شد و بخش اعظم فعالیتهای عمرانی آن از سال ۱۳۹۷ آغاز شد و طی یک سال گذشته سرعت یافت.

سازمان برنامه و بودجه فرماندار فرودگاه مناقصه کمبود اعتبارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر