کد خبر: 1014908 A

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: وزش بادهای سرد و پدیده یخبندان از بعدازظهر امروز تمامی نقاط استان قزوین را فرا می گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مریم بهروزی اظهار کرد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، سامانه بارشی که از روز گذشته وارد استان قزوین شده تا این لحظه تمامی منطقه را تحت تاثیر بارش قرار دارده تا جایی که بیشترین میزان بارش باران مربوط به آوج با ۴.۹ و کوهین ۴.۷ میلی‌متر بوده است.

کارشناس هواشناسی استان مدت زمان فعالیت این سامانه را براساس پیش بینی‌ها تا بعدازظهر فردا دانست و تصریح کرد: طی این مدت بارش برف در مناطق کوهستانی، سردسیر و گردنه‌های استان ادامه خواهد داشت. 

بهروزی تاکید کرد: از بعدازظهر امروز جریانات هوا نیز به تدریج شمالی شده که این مساله باعث وزش بادهای سرد و شدید به همراه کاهش محسوس دما خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای روز جمعه نیز وزش باد سرد به همراه بارش برف و در برخی مناطق استان احتمال پدیده کولاک پیش بینی شده و تا روز شنبه پدیده یخبندان را در سطح استان شاهد خواهیم بود. 

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: در شبانه روز گذشته آوج با منفی یک و بوئین زهرا با ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت یک تا ۷ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

استان قزوین بارش برف وزش باد هواشناسی بوئین زهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر