کد خبر: 1014904 A

دبیر کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به معاف از مالیات بودن موسسات طراحی مد و لباس افزود: تمامی این شرایط برای پایدار نمودن صنعت مد و لباس و حفظ محیط زیست است .

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سیده مرضیه شفا پور، در اختتامیه جشنواره مد و لباس«زنجان بپوشیم» ضمن اشاره اجمالی به کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: 6 وزارتخانه ذیل این مجموعه فعالیت می‌کنند و دبیری آن بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

دبیر کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خاطرنشان کرد : خوشبختانه لباس را به عنوان یک فرهنگ دیدند به دلیل اینکه اولین چیزی در فرهنگ دیده می شود لباس است به سمت حرکت کردیم که بتوانیم مدایرانی وا اسلامی را در کشور رونق دهیم.

این مقام مسئول افزود: پرسودترین زمینه  کسب در آمد پوشاک و مد و لباس است و موسسات مد و لباس و طراحان بومی می توانند با همکاری و ایده های خوب به خوبی در این مسیر حرکت کنند.

وی با اشاره به حوزه فعالیت موسسات تک منظوره هنری ادامه‌ داد: صدور مجوز فعالیت این موسسات  به این دلیل است با بهره گیری از این مجوز آموزش داشته باشند و بتوانند رویدادهایی را در حوزه مد و لباس انجام دهند.

شفاپور با اشاره به نقش ویژه و موثر اقوام مختلف در حوزه مد و لباس گفت: اهتمام ویژه  ما ورود طراحان در عرصه طراحی مد و لباس با زمینه معرفی طراحی به عنوان هنر ویژه است تا بتوانیم در رویدادها و جشنواره های بین المللی شرکت و فرهنگ کشورمان معرفی و به دیگر کشورها صادر نمایم.

وی با اشاره به معاف از مالیات بودن موسسات طراحی مد و لباس افزود: تمامی این شرایط برای پایدار نمودن صنعت مد و لباس و حفظ محیط زیست است.

وی با اشاره به ظرفیت خوب و بالای استان زنجان برای برگزاری رویدادهای ملی، استانی و بین المللی افزود: ما از طرح های ارسالی شما استقبال نموده و بهترین طرح را برای اجرا در استان انتخاب می نماییم.

در ادامه سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ضمن تقدیر و تشکر از حضور شفاپور افزود: اولین و مهمترین موضوع مدیریت حوزه مد و لباس انجام کارهای گروهی است.

محمدربیع احمدخانی افزود: برای تحقق این کار گروهی باید دستگاه های مختلف دولتی ،بخش خصوصی و افراد حقیقی و حقوقی پای کار باشند چراکه یان جشنواره ها هر کدان ثروت عظیمی را به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین موضوعات که در این حوزه باید آنها را مد نظر قرارداد عفاف و حجاب، زیبایی و اقتصادی است.

در ادامه از نفرات برگزیده این جشنواره به شرح ذیل تقدیر به عمل آمد؛ رتبه اول به طور مشترک به مهتا نادی نژاد و بهناز بدلخانی، رتبه دوم فریبا عزیزی و رتبه سوم  به طور مشترک به سه مجموعه علی دوستی و صفران، شیدا فتح الهی و فریبا محمودی  و آیدا ترخانی اختصاص یافت.

دبیر کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی/شفا پور /معاف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر