کد خبر: 1014880 A

مدیرکل راهداری استان:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: ۱۵ تیم راهداری به همراه ۱۵۰دستگاه ماشین آلات سنگین در گردنه‌ها، مناطق کوهستانی و صعب العبور استان قزوین جهت عملیات برفروبی مستقر شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، جواد حق‌لطفی اظهار کرد: براساس گزارش اداره کل هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی از بعدازظهر روز گذشته به منطقه، تیم‌های عملیات راهداری استان با ۵۰ درصد از ظرفیت خود در مناطق از پیش تعیین شده مستقر شدند.

به گفته مدیرکل راهداری استان، در حال حاضر بارش برف و باران در گردنه کوهین همچنان ادامه دارد.

حق لطفی بیان کرد: با توجه به بارش برف که از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه روز چهارشنبه در کوهین، آوج و مناطق مختلف رودبار الموت آغاز شد، تیم‌های استقرار یافته بلافاصله اقدام به عملیات نمک پاشی و برفروبی سطح راه‌ها کردند.

وی از شهروندان خواست تا از هرگونه سفر بین شهری در این موقع از سال خودداری کنند و در صورت سفرهای اضطراری، همراه داشتن زنجیر چرخ، توشه غذایی و لباس گرم الزامی بوده و در طول سفر نیز با راهداران و عوامل پلیس راه مستقر در سطح راه‌های ارتباطی استان همکاری لازم را داشته باشند.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۲۸ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی است و از نظر آزادراه‌ها نیز رتبه سوم کشور را دارد.

استان قزوین بارش برف بزرگراه راهداری و حمل و نقل جاده مناطق کوهستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر