کد خبر: 1014865 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین از انجام ۶۶ هزار و ۴۰۹ آزمایش کرونا در استان قزوین از ابتدای شیوع کرونا تاکنون که نقش موثری در مقابله با گسترش بیشتر این ویروس داشته است، خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، پیمان نامدار  با اعلام این خبر اظهار کرد: بعد از موج دوم شیوع کرونا در استان ۹ هزار تست سریع به استان قزوین وارد شد که تعداد پنج هزار تست برای شناسایی سریعتر بیماران مورد استفاده قرار گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: با اجرای طرح شهید سلیمانی به عنوان یک طرح مترقی و جدید در کشور برای بیماریابی و جلوگیری از ورود بیماران به مراکز درمانی استان اقدام شد و هم اینک این طرح به پختگی رسیده تا بتواند نقش خود را به خوبی ایفا کند.

نامدار اضافه کرد: اکنون شهرستان‌های آبیک، آوج و البرز در شرایط زرد و شهرستان‌های قزوین، تاکستان و بوئین زهرا در شرایط نارنجی قرار دارند ولی هرگونه غفلت ممکن است وضعیت استان را به سمت قرمز شدن سوق دهد.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ورودی بیماران به مراکز درمانی استان به ۴۷ نفر رسید درحالیکه در آبان ماه روزانه ۱۲۹ بستری در مراکز درمانی استان داشتیم.

این مسئول با بیان اینکه هم اکنون ۲۸۸ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: از ابتدای شیوع بیماری تاکنون ۱۶ هزار بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری هستند و طی ۱۰ ماهه اخیر ۱۳ هزار و ۲۸۸ بیمار بهبودیافته مرخص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: ۷۰ تا۸۰ درصد بیماران کرونایی در بیمارستان‌های دولتی، ۱۷ درصد در بیمارستان‌های تامین اجتماعی و چهار درصد هم در بیمارستان‌های خصوصی بستری شده‌اند.

نامدار یادآور شد: هم اکنون ۲۱ مرکز غربالگری و ۲۰ مرکز خدمات سلامت و در مجموع ۴۱ مرکز غربالگری در سطح استان فعال هستند و ۲ مرکز پاکروان و سینا هم غربالگری را انجام می‌دهند.

استان قزوین بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی استان مراکز درمانی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر